۱۲ / ۰۳ / ۱۴۰۲
Asia/Tehran 13:21

استخدام مدیر سابق پی‌پال در گوگل پی برای بخش رمزارزها

03:00۰

گوگل، یکی از افراد مجرب و کهنه‌کار پی‌پال را استخدام کرده تا به گسترش گوگل پی (Google Pay) کمک کند، زیرا گوگل به دنبال توسعه و رشد در پرداخت‌های رمزارز است.

گوگل مدیر اجرایی سابق پی‌پال را استخدام کرده است تا به گسترش و بهبود گوگل پی و هم‌چنین گسترش این پلتفرم در عرصه کریپتو کمک کند.

آرنولد گلدبرگ (Arnold Goldberg) موظف شده است تا ریاست بخش پرداخت‌های گوگل را برای ورود این شرکت به سرویس‌های مالی و هم‌چنین عرصه کریپتو را به عهده بگیرد.

بیل ردی (Bill Ready) رییس بخش تجاری گو‌گل به بلومبرگ گفته است:

کریپتو چیزی است که توجه ویژه‌ای به آن داریم. با تکامل تقاضای کاربران و تقاضای فروشندگان، ما نیز تکامل خواهیم یافت.

گوگل پی یک سیستم پرداخت آنلاین است که توسط گو‌گل توسعه یافته تا خریدهای بدون نیاز به قرارداد، آنلاین و درون برنامه‌ای در دستگاه‌های موبایل شامل گوشی‌های هوشمند، تبلت‌ها و ساعت‌های اندرویدی را امکان‌پذیر سازد.

ردی گفته است به دنبال این موضوع، گوگل بیش از پیش بر روی این موضوع معطوف خواهد شد که به کیف پول دیجیتالی جامع تبدیل شود. این کیف پول شامل بلیت‌های دیجیتالی، گذرنامه‌های هواپیمایی و تاییدیه واکسن است.

پس از اعلام این خبر، بصورت مقطعی قیمت بیت کوین به ۴۲,۴۷۸ دلار افزایش یافت.

 

گوگل در سال ۲۰۲۱ با همکاری چندین شرکت مرتبط با کریپتو، در حال بررسی این عرصه است. ردی گفته است که گو‌گل در صدد ایجاد همکاری‌های بیشتر با شرکت‌های کریپتویی است.

در ماه آوریل ۲۰۲۱، گوگل‌پی همکاری جدیدی را با صرافی جهانی رمزارز جمینای آغاز کرد. اعلام این خبر باعث شد کاربران صرافی جمینای از طریق گوگل پی و با استفاده از ارزهای فیات در کارت‌های اعتباری به خرید بپردازند.

گو‌گل هم‌چنین در ماه ژوئن نیز با صرافی کوین‌بیس نیز همکاری داشته و به کاربران این صرافی امکان داده است تا از طریق گوگل پی و با استفاده از کارت اعتباری کوین‌بیس خود، هزینه کالاها و خدمات را بپردازند. کاربران هم‌چنین می‌توانند از خرید خود، ۴٪ تخفیف کریپتویی بگیرند. در ماه اکتبر، پیرو همکاری گوگل و صرافی رمزارز بکت (Bakkt)، این امکان برای کاربران صرافی بکت فراهم شد تا با استفاده از بعضی از رمزارزهای منتخب و از طریق کیف پول گوگل پی، به خرید کالاها و خدمات بپردازند.

در این بین، شرکت پی‌پال که در بحبوحه بررسی ایجاد استیبل کوین خود قرار دارد، یکی از افراد مهم خود را از دست داد. اوایل ماه جاری، پی‌پال برنامه‌های خود برای عرضه پی‌پال کوین را تایید کرد.

این خبر ۳ ماه پس از آن اعلام شد که گو‌گل برنامه‌های خود برای سرویسی به اسم پلکس (Plex) را لغو کرد. این طرح به کاربران امکان می‌داد تا حساب‌های پس‌انداز خود را ایجاد کنند.

ردی در خصوص لغو طرح پلکس گفت:

ما بانک نیستیم و هیچ هدفی و قصدی هم نداریم که به یک بانک تبدیل شویم. بعضی از اقدامات گذشته، ناخواسته ما را به این عرصه کشانده بود.

گوگل پی در سال ۲۰۱۵ عرضه شد و در سال ۲۰۲۰ در آن بازنگری شد و در طی آن، این پلتفرم به قطبی تبدیل شد که مشتریان در آن می‌توانند به رصد مخارج خود و دریافت تخفیف‌های مختلف بپردازند.

منبع
Coin Telegraph
لینک کوتاه
https://arznews.net /?p=10002

707 نوشته
ارز نیوز ، نگاهی متفاوت به دنیای ارزهای دیجیتال

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

شما باید وارد شده برای ارسال نظر.