۱۲ / ۰۳ / ۱۴۰۲
Asia/Tehran 13:01

سرمایه گذاری ۱ میلیون دلاری نیمار روی رمزارزها

02:48۰

نیمار جونیور، فوتبالیست پرآوازه دو توکن NFT مربوط به کالکشن میمون Bored Ape را خریداری کرده است. او تا امروز بیش از ۱ میلیون دلار روی توکن‌های NFT و آدرس‌های ENS سرمایه‌گذاری کرده است. این فوق‌ستاره برزیلی باشگاه PSG فرانسه، یکی از جدیدترین اعضای انجمن Bored Ape Yacht Club است.

نیمار خبر خرید دومین میمون را در توییتر به اشتراک گذاشت. او عکسی از میمون صورتی جدیدش را به همراه هشتگ BordApeYC# منتشر کرد.

در ۲۰ ژانویه، نیمار تصویر پروفایل خود را به میمون شماره ۶۶۳۳ تغییر داد. این فوتبالیست پرحاشیه ۱۵۹.۹۹ اتر برای این میمون پرداخت کرده است. با در نظر گرفتن قیمت فعلی ETH نیمار حدود ۴۸۱.۶ هزار دلار برای تصاحب این عکس خرج کرده است. این میمون یک ماه قبل‌تر به قیمت ۹۶ اتر فروخته شد بود و در مدتی کوتاه بیش از ۶۶٪ افزایش قیمت پیدا کرده است.

اما میمون شماره ۶۶۳۳ تنها توکن NFT نیمار نیست. این بازیکن برزیلی صاحب میمون گران‌تر دیگری به نام Ape 5269 بوده که برای آن ۱۸۹.۶۹ اتر (بیش از ۵۷۰ هزار دلار) پرداخت کرده است. این میمون گران‌قیمت چشم‌های لیزری دارد.

میمون‌های نیمار به دلایل امنیتی از حساب EneJay نیمار به حساب دیگری با نام EneJayVault منتقل شده‌اند.

علاوه بر میمون‌های گران‌قیمت، نیمار NFT‌های دیگری از مجموعه‌های ACESnikers،Flipped BAYC، Flipped CryptoPunks، و Flipped Doodles دارد.

نیمار همچنین مالک نیم‌سرور neymar-loves-rarepepes.eth است. به کمک این سرویس سایرین می‌توانند توکن NFT یا میم کوین برای این ورزشکار مشهور ارسال کند.

معاملات NFT در ماه‌های اخیر پس از ورود برندهای بزرگ، سلبریتی‌ها، ورزشکاران و هنرمندان مشهور بسیار گسترش یافته است.

NFTهای BAYC به عنوان آواتارهای نماینده و نشانه عضویت در یک باشگاه اجتماعی آنلاین عمل می‌کنند. این آثار در آوریل ۲۰۲۱ با قیمت اولیه ۰.۰۸ETH عرضه شدند. طی این مدت دائما قیمت این تصاویر افزایش یافت و به یکی از مهمترین کالکشن‌های مبتنی بر توکن NFT تبدیل شدند.

اخیراً توییتر یک سرویس تأیید NFT راه‌اندازی کرده است که به کاربران اجازه می‌دهد توکن‌های خود را در یک قاب خاص نمایش دهند تا ثابت شود که مالک واقعی آثار هستند. به این ترتیب، کاربران انتقادات برخی از کارشناسان را بی‌اثر می‌کنند. این منتقدان ادعا می‌کنند ذخیره یک کپی از تصویر مربوط به NFT برای داشتن آن و اثبات مالکیت کافی است.

NFTها در وهله اول برای امور نظری و هنری استفاده شدند اما ممکن است در آینده کاربردی‌تر شوند. شرکت‌های توسعه‌دهنده بازی و نرم‌افزار از NFT‌ها برای نمایش اشیاء در متاورس استفاده می‌کنند. همچنین کاربردهای این توکن‌ها در زنجیره تأمین، سیاست‌ها رمزنگاری و تأیید هویت در حال بررسی است.

منبع
Twitter
لینک کوتاه
https://arznews.net /?p=10012

707 نوشته
ارز نیوز ، نگاهی متفاوت به دنیای ارزهای دیجیتال

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

شما باید وارد شده برای ارسال نظر.