۱۲ / ۰۳ / ۱۴۰۲
Asia/Tehran 12:36

بانک روسیه خواستار ممنوعیت کامل کریپتو شد

02:008۰

بانک مرکزی روسیه در گزارشی که روز پنجشنبه منتشر شد، گفت: روسیه باید ارزهای دیجیتال را ممنوع کند.
گزارش “رمزارزها: روندها، ریسک ها، اقدامات” در یک کنفرانس مطبوعاتی آنلاین با الیزاوتا دانیلوا(Elizaveta Danilova)، مدیر بخش ثبات مالی بانک روسیه ارائه شد.

در این گزارش آمده است که رمزارزها ناپایدار هستند و به طور گسترده در فعالیت‌های غیرقانونی مانند کلاهبرداری استفاده می‌شوند. در این گزارش آمده است که با ارائه راهی به مردم برای خارج کردن پول خود از اقتصاد ملی، خطر تضعیف آن و سخت‌تر کردن کار قانونگذار در حفظ سیاست‌های پولی بهینه را دارند.
بنابراین، این بانک اعلام کرد که روسیه به قوانین و مقررات جدید نیاز دارد تا به طور موثر فعالیت‌های مرتبط با رمزارز را ممنوع کند. دانیلوا گفت که بانک ممنوعیت مالکیت رمزارز توسط شهروندان خصوصی را پیشنهاد نمی کند.
انتشار و معامله با استفاده از زیرساخت های مالی این کشور که می تواند ثبات مالی روسیه را به خطر بیندازد، باید متوقف شود. این بانک در ماه نوامبر(آبان) اعلام کرد که روس‌ها در یک سال بیش از ۵ میلیارد دلار تراکنش‌های رمزارزی انجام می‌دهند.این گزارش نشان می‌دهد که ممنوعیت موجود برای استفاده از رمزارز برای پرداخت باید تقویت شود و مجازاتی برای خرید یا فروش کالا، خدمات و نیروی کار توسط افراد و مشاغل روسی اعمال شود.
سرمایه گذاران نهادی روسی نباید اجازه داشته باشند در دارایی های رمزارزی سرمایه گذاری کنند و هیچ سازمان مالی یا زیرساخت روسی نباید برای تراکنش های ارز دیجیتال استفاده شود. بانک روسیه قبلاً سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال را ممنوع کرده است. اکنون، پیشنهاد می کند که مجازات هایی برای شکستن این ممنوعیت در نظر گرفته شود.

استخراج ارزهای دیجیتال، که در چند سال گذشته در روسیه رونق گرفته و حتی در سال گذشته مورد تایید پارلمان این کشور قرار گرفت، نیز مورد انتقاد قرار گرفت.
در این گزارش آمده است:ماینینگ عرضه جدیدی از رمزارزها را ایجاد می کند، بنابراین تقاضا برای سایر خدمات رمزارزی مانند صرافی ها را تحریک می کند و هزینه برق غیرمولد ایجاد می کند که تامین انرژی ساختمان های مسکونی، زیرساخت های اجتماعی و اشیاء صنعتی و همچنین دستور کار زیست محیطی را تضعیف می کند.
رگولاتور در این گزارش گفت که “راه حل بهینه” ممنوعیت استخراج رمزارز در روسیه است.

همچنین در این گزارش آمده است که بانک مرکزی قصد دارد تراکنش‌های ارزهای دیجیتال توسط ساکنان روسیه را رصد کند و با کشورهایی که صرافی ارزهای دیجیتال در آن‌ها ثبت شده‌اند هماهنگ کند تا اطلاعات مربوط به تراکنش‌های کاربران روسی را دریافت کند.

منبع
CoinDesk
لینک کوتاه
https://arznews.net /?p=10029

707 نوشته
ارز نیوز ، نگاهی متفاوت به دنیای ارزهای دیجیتال

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

شما باید وارد شده برای ارسال نظر.