۱۹ / ۰۳ / ۱۴۰۲
Asia/Tehran 23:18

با سقوط قیمت بیت کوین به ۳۵۰۰۰ دلار، ۶۰۰ میلیون دلار پوزیشن لانگ لیکویید شد

03:0۰

قیمت بیت کوین نسبت به رکورد خود تقریبا ۴۰٪ کاهش یافته است، در عین حال، کاهش شاخص نزدک ۱۰۰ تقریبا ۱۰٪ بوده است.

طبق اطلاعات CoinGecko، کل ارزش بازار رمزارز ۱۱٪ کاهش یافته است و اکنون به ۱.۷۳ تریلیون دلار رسیده است.

کاهش ارزش بازار رمزارز باعث شد که بسیاری از سرمایه‌گذاران در معرض خطر قرار بگیرند. طبق گزارش Coinglass، تقریبا ۶۴۹ میلیون دلار طی ۱۲ ساعت گذشته لیکویید شده است. بیت کوین با ۲۳۴ میلیون دلار در صدر لیکویید شدن وضعیت‌های معاملاتی قرار دارد و اتر و سولانا به ترتیب با ۱۷۳ میلیون دلار و ۱۸.۸ میلیون دلار در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

طبق اطلاعات OKLink، حجم لیکویید شدن توکن‌های دیفای به ۳۴.۳ میلیون دلار رسیده که بیشترین مقدار از ماه دسامبر تاکنون بوده است.

بازار رمزارز روز جمعه ریزش شدیدی را پشت‌سر گذاشت و بیت کوین نیز در این مدت با ریزش شدیدی مواجه شده است و در زمان نگارش این خبر به قیمت ۳۵٬۶۶۳ دلار خرید و فروش می‌شود.

به نظر می‌رسد سرمایه‌گذاران جهانی در سال جدید علاقه کمتری به ریسک کردن دارند. بنابراین ارتباط بین دارایی‌های احتکاری نظیر رمزارزها و بازار بورس افزایش یافته است. این موضوع به ضررهای گسترده‌ای منجر شده است. قیمت بیت کوین از رکورد ۶۹,۰۰۰ دلاری خود تقریبا ۴۰٪ کا‌هش یافته است. در این بین، شاخص S&P 500 تقریبا ۷٪ و شاخص نزدک ۱۰۰ نیز تقریبا ۱۰٪ کاهش را تجربه کرده‌اند.

آلتکوین‌ها با توجه به اینکه نسبت به بیت کوین، دارایی پر ریسک‌تری هستند، روز جمعه شاهد کاهش قیمت بیشتری بودند. اتر طی ۲۴ ساعت تقریبا ۱۳٪ و آوالانچ و فانتوم نیز به ترتیب ۱۴ و ۱۶ درصد کاهش قیمت داشته‌اند.

علی‌رغم این کاهش قیمت، بعضی از تحلیلگران هم‌چنان جهش قیمت کوتاه‌مدت را پیش‌بینی کرده‌اند. پانکاج بالانی (Pankaj Balani) مدیرعامل پلتفرم معاملات اوراق مشتقه رمزارز Delta Exchange در این خصوص گفته است:

انتظار داریم که درخواست برای بیت کوین در سطح قیمت ۳۵,۰۰۰ دلار و ۵۰٪ کمتر از رکورد قیمت خود به وجود آید و سپس به سطح قیمت ۴۵,۰۰۰ الی ۵۰,۰۰۰ دلار برسیم. اما چشم‌انداز کلی هم‌چنان نزولی است.

در حال حاضر، اندیکاتورهای تکنیکال، سطح حمایتی منسجم‌تر که می‌تواند از اصلاح بیشتر قیمت جلوگیری کند را روی ۳۰,۰۰۰ دلار نشان می‌دهند.

کیتی استاکتون (Katie Stockton) مدیر شرکت تحقیقاتی Fairlead Strategies گفته است قیمت بسیاری از آلتکوین‌ها به سطح حمایتی تابستان ۲۰۲۱ رسیده است. در نتیجه، حفظ سطح حمایتی برای بیت کوین به شدت مهم است زیرا بیت کوین شرایط قیمت عرصه رمزارز را مشخص می‌کند. استاکتون احتمال ۳۰ الی ۷۰ درصدی از ادامه کاهش قیمت بیت کوین را بیان کرده است.

ادامه کاهش قیمت بیت کوین

قیمت بیت کوین تقریبا ۴۰٪ کمتر از رکورد ۶۹,۰۰۰ دلاری خود قرار دارد که ریزش شدیدی محسوب می‌شود. ریزش شدید قبلی در ماه جولای بوده است که در آن زمان، قیمت بیت کوین تقریبا با ۵۰٪ کاهش نسبت به رکورد خود به ۲۸,۰۰۰ دلار رسید.

نمودار زیر، ریزش شدید قیمت بیت کوین و ارتباط ۹۰ روزه این رمزارز با شاخص S&P 500 را نشان می‌دهد.

 

منبع
CoinDesk
لینک کوتاه
https://arznews.net /?p=10107

707 نوشته
ارز نیوز ، نگاهی متفاوت به دنیای ارزهای دیجیتال

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

شما باید وارد شده برای ارسال نظر.