۱۲ / ۰۳ / ۱۴۰۲
Asia/Tehran 13:40

بانک مرکزی چین ۱۱ شرکت معاملاتی ارز دیجیتال را تعطیل کرد

01:18۰

 

گزارشات از خبرگزاری Cnstock ،حاکی از آن است که شعبه شنژن بانک خلق چین شرکت های معاملاتی غیرقانونی فارکس و ارزهای دیجیتال را تحت تعقیب قرار داده است و درپی این عملیات ، ۱۱ شرکت در زمینه دارایی های دیجیتالی را تعطیل کرده است.

زیر مجموعه ی بانک خلق چین در طی تحقیقات خود ، لیستی از ۴۶ شرکت را هدف خود قرار داده است. این بانک مشتاقانه به دنبال تعقیب شرکت هایی است که در زمینه خدمات مالی غیرقانونی فعالیت می کنند.

بخشی از این تحقیقات در رابطه با سرکوب تراکنش های غیرقانونی ارز های دیجیتال و معاملات پر ریسک از طریق صرافی های خارجی انجام شد. این شعبه ۱۱ شرکت را که مظنون به انجام سفته بازی ویا معاملات غیرقانونی ارزهای دیجیتال شده بودند ، تعطیل کرد. علاوه بر وب سایت های معاملاتی ارز دیجیتال ، شرکت های فارکس و سهام آنلاین نیز توسط این سازمان قانونی تعطیل شده است.

بخشی از هدف این تحقیقات ، ایجاد “آموزش دقیق و صحیح” برای سرمایه گذاران است که منجر به برنامه های آموزشی و پیشگیری از ریسک می شود.

دولت چین به دنبال راهبری خدمات دیجیتال مالی در زمینه ی پروژه های سرمایه گذاری است. بانک بازرگانان چین پروژه ها و مشاغل آنلاین راه اندازی خواهد کرد که برای شهروندان چین امکان استفاده از صرافی های خارجی فراهم می کند. علاوه بر مقررات شرکتهای مالی خصوصی ، بانکهای تجاری نیز با اجرای اجباری خدمات مختلف بانک مرکزی روبرو خواهند شد.

منبع
u.today
لینک کوتاه
https://arznews.net /?p=1453

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

شما باید وارد شده برای ارسال نظر.