۱۶ / ۰۳ / ۱۴۰۲
Asia/Tehran 00:36
پیدایش ارزهای دیجیتال

تحلیل بیت کوین ۱۴۰۰/۰۶/۰۱

02:00۰

قیمت بیت کوین بالاتر از محدوده حمایتی ۴۶۰۰۰ دلار با تقاضای خوبی روبرو شد. BTC توانست بالاتر از تراز ۴۶۰۰۰ دلار مبنای حمایتی قدرتمندی را تشکیل داده و روند افزایشی جدیدی را آغاز کند. در این مسیر، قیمت مشخصاً بالای منطقه مقاومت ۴۸۰۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ساعتی ۱۰۰ شکسته شد.

پس از آن، گاوها قدرت گرفته و توانستند قیمت را به بالای مقاومت اصلی ۵۰۰۰۰ دلار برسانند. این ارز با قیمت ۵۰۳۰۰ دلار معامله شد و اکنون در حال تحکیم سود است.

حمایتی فوری نزدیک به تراز ۴۹۷۵۰ دلار تشکیل شده است که به سطح اصلاحی ۲۳.۶٪ فیبوناچی حاصل از حرکت صعودی ۴۸۰۳۳ دلار به ۵۰۳۰۶ دلار نزدیک است. بیت کوین در حال حاضر با قیمتی بالاتر از ۴۸۰۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ساعتی معامله می شود.

BTC Chart

در نمودار ساعتی جفت ارز BTC/USD نیز، یک خط روند صعودی اصلی با حمایتی نزدیک به ۴۹۲۰۰ دلار شکل می گیرد. در روند صعودی، اولین مقاومت نزدیک به سطح ۵۰۳۰۰ دلار واقع است. اولین مقاومت اصلی هم در نزدیکی سطح ۵۰۵۰۰ دلار است. در صورت عبور از این مقاومت، در سطوح بالاتر احتمالاً گاوها افزایش بیشتر قیمت را هدف قرار می دهند. مانع بزرگ بعدی پیش روی گاوها می تواند در تراز ۵۲۰۰۰ دلار قرار بگیرد.

اگر بیت کوین از سطوح مقاومت ۵۰۳۰۰ دلار و ۵۰۵۰۰ دلار عبور نکند، می تواند یک اصلاح نزولی دیگر را آغاز کند. اولین حمایت در این روند نزولی نزدیک به سطح ۴۹۷۵۰ دلار خواهد بود.

اولین حمایت اصلی اکنون نزدیک منطقه ۴۹۲۰۰ دلار است. این حمایت در نزدیکی خط روند و سطح اصلاحی ۵۰% فیبوناچی حرکت صعودی کف نوسانی ۴۸۰۳۳ دلار به سقف قیمت ۵۰۳۰۶ دلار واقع است. در صورت شکست واضح قیمت زیر حمایت خط روند، قیمت می تواند منطقه حمایتی ۴۸۰۰۰ دلار را دوباره لمس کند.

اندیکاتورهای تکنیکال

MACD ساعتی برای جفت ارز BTC/USD کم کم در منطقه صعودی شتاب می گیرد.

RSI ساعتی برای جفت ارز BTC/USD اکنون بالاتر از سطح ۶۰ قرار دارد.

حمایت اصلی: ۴۹۲۰۰ و ۴۸۰۰۰ دلار

مقاومت اصلی: ۵۰۳۰۰ و ۵۰۵۰۰ ۵۲۰۰۰ دلار

منبع
NewsBTC
لینک کوتاه
https://arznews.net /?p=1756

707 نوشته
ارز نیوز ، نگاهی متفاوت به دنیای ارزهای دیجیتال

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

شما باید وارد شده برای ارسال نظر.