۱۶ / ۰۳ / ۱۴۰۲
Asia/Tehran 16:26

۵ ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

10:12۰

پس از افزایش ۷۰ درصدی قیمت بیت کوین (BTC) از پایین ترین سطح ۲۰ جولای (۲۹ تیر) یعنی ۲۹۲۷۸ دلار به بالاترین سطح روزانه آن در ۴۹۷۵۷.۰۴ دلار که روز ۲۱ آگوست (۳۰ مرداد) اتفاق افتاد، بسیاری از تریدرها را نسبت به آینده این ارز خوش بین کرد و در نهایت این دارایی دیجیتال موفق شد از مقاومت بسیار مهم ۵۰ هزار دلار عبور کند.

نیکیتا اوچینیک (Nikita Ovchinnik)، مدیر توسعه کسب و کار شبکه ۱inch  خاطر نشان کرده است  که طی یک سال گذشته شاهد ورود چندین سرمایه گذار نهادی جدید به بازار رمزنگاری بودیم؛ “این سرمایه گذاران بودن شک برای کسب سود کوتاه مدت نیامده اند.”

یکی دیگر از نشانه های مثبت برای بخش رمزنگاری، فهرست رو به رشد تک شاخ ها در این بازار است. تحلیلگران انتظار دارند که با افزایش پذیرش رمز ارزها و بلاکچین در سراسر دنیا، شرکت های بیشتری به این لیست بپیوندند.

آیا تردید بیت کوین در مرز ۵۰ هزار دلار می تواند باعث تغییر تمرکز سرمایه گذاران به سمت آلتکوین ها شود؟ در ادامه این مطلب، نمودارهای ۵ ارز رمزنگاری شده برتر هفته را بررسی می کنیم که در کوتاه مدت توجه معامله گران را به خود جلب خواهند کرد.

BTC/USDT

روز ۱۹ آگوست (۲۸ مرداد) بیت کوین از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۴۵۰۴۹ دلار) بازگشت و روز بعد گاوها موفق شدند قیمت را به بالای مقاومت بالاسری در ۴۸۱۴۴ دلار رساندند. در حال حاضر، خرس ها تلاش می کنند حرکت صعودی فعلی را در مقاومت روانی ۵۰ هزار دلار متوقف کنند.

اگر گاوها تسلیم نشوند و حمایت ۴۸۱۴۴ دلاری را با قدرت حفظ کنند، جفت ارز BTC/USDT می تواند مومنتوم خود را افزایش داده و حرکت خود را به سمت تراز۵۸۰۰۰ دلار آغاز کنند.

افزایش میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه و وجود شاخص مقاومت نسبی (RSI) در منطقه مثبت نشان می دهد که مسیر دارای کمترین مقاومت، مسیری صعودی است.

اگر خرس ها موفق شوند بار دیگر قیمت را به زیر ۴۸۱۴۴ دلار بکشانند، این جفت ارز می تواند تا میانگین متحرک ساده ۲۰۰ روزه (۴۵۸۱۶ دلار) ریزش کند. این سطح مهمی برای گاوهاست که باید با قدرت از آن دفاع کنند، زیرا شکست قیمت زیر این سطح می تواند خرس ها را جسورتر کند.

در چنین حالتی، فروشندگان سعی می کنند قیمت را تا زیر سطح شکست ۴۲۴۵۱.۶۷ دلار کاهش دهند. در صورت موفقیت آنها، احتمال آغاز یک روند اصلاحی عمیق تری قوت می گیرد.

نمودار ۴ ساعته نشان می دهد که خرس ها به شدت از منطقه بین ۴۹۵۰۰ تا ۵۰۰۰۰ دلار دفاع می کنند. اگر آنها بتوانند قیمت را تا زیر ۲۰ EMA کاهش دهند، این جفت ارز می تواند به ۴۶۶۰۰ دلار و سپس به ۴۴۰۰۰ دلار برسد.

این اتفاق نشان می دهد که گاوها قدرت خود را کم کم از دست می دهند و این جفت ارز می تواند برای چند روز در بازه بین ۴۴۰۰۰ تا ۵۰۰۰۰ دلار محدود شود. خرس ها برای به دست آوردن برتری خود، باید قیمت را به زیر ۴۲۴۵۱.۶۷ دلار بکشانند.

ADA/USDT

کاردانو (ADA) اکنون در یک روند صعودی قوی قرار دارد. روز ۲۰ آگوست (۲۹ مرداد) گاوها قیمت را به بالاترین سطح آن در ۲.۴۷ دلار رساندند، اما فتیله بلند روی کندل آن روز نشان دهنده فشار فروش در سطوح بالاتر است. این آلتکوین روز ۲۱ آگوست (۳۰ مرداد) یک الگوی کندلی روزانه ایجاد کرد که نشان دهنده بلاتکلیفی میان گاوها و خرس ها است.

این عدم قطعیت امروز شکلی صعودی به خود گرفت چرا که گاوها بار دیگر قیمت را به بالاترین سطح تاریخ آن رسانده اند. اگر خریداران بتوانند این قیمت را بالاتر از سطح شکست ۲.۴۷ دلار حفظ کنند، جفت ارز ADA/USDT می تواند به ۳ دلار هم برسد.

با این حال، فیتیله بلند روی کندل استیک امروز نشان می دهد که بعید است خرس ها بدون مبارزه تسلیم شوند. آنها سعی می کنند قیمت را به زیر ۲.۳۶ دلار بکشانند و گاوهای تهاجمی را به دام بیندازند. در این حالت، این جفت ارز می تواند تا مرز ۲.۲۰ دلار اصلاح شود.

اگر قیمت از ۲.۲۰ دلار بازگردد، گاوها دوباره سعی می کنند روند صعودی را از سر بگیرند. شکست و بسته شدن قیمت بالای تراز ۲.۴۷ دلار تا ۲.۶۵ دلار چشم انداز ادامه این روند صعودی را تقویت می کند. در مقابل، شکست قیمت زیر ۲.۲۰ دلار می تواند آن را به ۱.۹۴ دلار بکشاند.

نمودار ۴ ساعته جفت ارز ADA/USDT نشان می دهد که میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در حال افزایش است اما RSI یک واگرایی منفی ایجاد می کند. این نشان می دهد که مومنتوم صعودی این ارز ممکن است کند شود. اولین نشانه این ضعف، شکست قیمت زیر ۲۰-EMA خواهد بود.

بر خلاف این فرض، اگر گاوها در این سطح تسلیم نشوند، قدرت خواهند گرفت و خریدهای بیشتری را ایجاد می کنند؛ پس از آن، این جفت ارز ممکن است تا مقاومت روانی ۳ دلاری پیش روی کند.

AVAX/USDT

اخیراً شاهد بودیم که اوالانچ (AVAX) از ۱۸.۴۱ دلار روز ۱۷ آگوست (۲۶ مرداد) به ۵۰.۲۷ دلار رسید، که ۱۷۳ درصد افزایش قیمت در مدتی کوتاه را نشان می دهد. این حرکت صعودی RSI را به بالای سطح ۹۲ رسانده است، که نشان می دهد روند افزایش قیمت در کوتاه مدت بیش از حد امتداد یافته است.

فیتیله بلند روی کندل استیک ۲۱ آگوست (۳۰ مرداد) نشان می دهد که خرس ها تلاش می کنند از مقاومت روانی موجود در تراز قیمت ۵۰ دلار دفاع کنند. در روند نزولی، اولین حمایت در تراز ۴۰ دلار است. اگر قیمت از این سطح بازگردد، نشان می دهد که گاوها برای رزرو دریافت سود به صورت تهاجمی عمل نمی کنند زیرا پیش بینی می کنند روند افزایشی همچنان ادامه یابد.

شکست و بسته شدن قیمت بالاتر از سطح ۴۴ دلار می تواند چشم انداز لمس مجدد بالاترین سطح قیمت در ۶۰.۳۰ دلار را تقویت کند.

برعکس، اگر خرس ها قیمت را به زیر سطح اصلاحی فیبوناچی ۳۸.۲٪ در تراز ۳۸.۰۹ دلار بکشانند، جفت ارز AVAX/USDT می تواند تا رسیدن به سطح اصلاحی فیبوناچی ۵۰٪ در تراز ۳۴.۳۴ دلار اصلاح شود. شکست قیمت AVAX زیر این حمایت نشان می دهد که احتمالاً مومنتوم این حرکت صعودی در حال ضعیف شدن است.

نمودار ۴ ساعته جفت ارز AVAX/USDT نشان می دهد که خرس ها تلاش دارند روند افزایش قیمت را در مقاومت ۴۴.۶۰ دلار متوقف کنند و گاوها با کاهش قیمت تا مرز ۴۰ دلار برای خرید اقدام می کنند. این نشان می دهد که این جفت ارز می تواند در کوتاه مدت بین این دو سطح محدود شود.

اگر گاوها قیمت را به سطوحی بالاتر از ۴۴.۶۰ دلار برسانند، این جفت ارز می تواند رالی خود را تا تراز ۵۰.۲۷ دلار ادامه دهد. شکست و بسته شدن قیمت بالاتر از این سطح نشان دهنده از سرگیری روند صعودی است. برعکس، شکست قیمت زیر ۲۰-EMA نشان می دهد که معامله گران برای رزرو دریافت سود اقدام کرده و هنگام افت قیمت دست به خرید نمی زنند. این می تواند نشانه یک روند اصلاحی عمیق تر باشد.

CAKE/USDT

در حال حاضر، پنکیک سوآپ (CAKE) با قدرت در حال بازیابی قیمت است. خرید مداوم این ارز توسط گاوها باعث شد تا قیمت روز ۲۰ آگوست (۲۹ مرداد) به بالای سطح فیبوناچی ۳۸.۲ درصد در تراز ۲۲.۷۴ دلار برسد.

اگر گاوها قیمت را بالاتر از ۲۲.۷۴ دلار حفظ کنند، رالی بعدی می تواند به سطح اصلاحی فیبوناچی ۵۰% در تراز ۲۶.۸۵ دلار و پس از آن به سطح اصلاحی ۶۱.۸ درصد در تراز ۳۰.۹۶ دلار برسد. خرس ها احتمالاً در این ناحیه مقاومت سختی از خود نشان می دهند.

در روند نزولی، حمایت بحرانی که باید زیر نظر داشت در میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۲۰.۳۷ دلار) قرار دارد. اگر قیمت از این حمایت بازگردد، نشان می دهد که احساسات مثبت همچنان در بازار باقی مانده و معامله گران با هر بار افت قیمت، مشغول خرید می شوند. برعکس، شکست قیمت زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه می تواند راه را برای سقوط بیشتر به سمت ۱۶ دلار هموار کند.

نمودار ۴ ساعته نشان می دهد که قیمت در یک الگوی گوه (کنج) صعودی در حال ترید شدن است. اگر خرس ها بتوانند قیمت را زیر ۲۰-EMA حفظ کنند، ممکن است این جفت ارز تا خط حمایت گوه سقوط کند. این سطح به احتمال زیاد به عنوان یک حمایت قوی عمل می کند و بازگشت شارپی آن نشان می دهد که معامله گران هنگام افت قیمت در حال خرید هستند.

شکست و بسته شدن قیمت بالاتر از ۲۴.۶۵ دلار نشان دهنده از سر گرفته شدن روند صعودی می باشد. هدف بعدی این روند صعودی، خط مقاومت گوه خواد بود. اگر گاوها قیمت را به سطوح بالاتر از گوه برسانند، مومنتوم صعودی این ارز افزایش خواهد یافت.

ATOM/USD

ارز رمزپایه کازماس  (ATOM) از اواخر ماه می (اوایل خرداد) در محدوده وسیعی بین ۸.۵۱ تا ۱۷.۵۶ دلار در حال ترید شدن بوده است. روز ۱۸ آگوست (۲۷ مرداد) گاوها قیمت را به سمت بالای مقاومت این بازه سوق داده و مسیر حرکت احتمالی به سمت هدف الگو در ۲۶.۶۱ دلار را هموار کردند.

با این حال، فیتیله بلند روی کندل استیک امروز و قرار گرفتن RSI بالای سطح ۸۳ نشان می دهد که این رالی در کوتاه مدت بیش از حد ادامه یافته است. این می تواند باعث افزایش رزرو سود توسط گاوها شود که به نوبه خود، اصلاح جزئی یا تحکیم قیمت در چند روز آینده را به همراه خواهد داشت.

اگر گاوها خیلی میدان را خالی نکنند و موفق شوند سطح ۱۷.۵۶ دلار را به یک حمایت خوب تبدیل کنند، جفت ارز ATOM/USDT تلاش می کند روند صعودی را دوباره از سر بگیرد. شکست قیمت بالای ۲۶.۶۱ دلار می تواند راه را برای رالی این ارز تا مرز ۲۸ دلار و سپس ۳۰ دلار باز کند.

برای از بین بردن احساسات صعودی حاکم بر بازار، خرس ها باید قیمت را تا زیر ۱۷ دلار پایین بیاورند.

نمودار ۴ ساعته نشان می دهد که خرس ها در نزدیکی تراز ۲۴ دلار مقاومت سختی از خود نشان می دهند. اگرچه گاوها قیمت را به سمت سطوحی بالاتر از این مقاومت سوق داده بودند، با نگاهی به فیتیله بلند روی کندل این روز می بینیم که نتوانستند سطوح بالاتر قیمت را حفظ کنند.

نکته مثبت این است که خریداران با عجله پوزیشن های خود را دامپ نمی کنند. به این ترتیب، این جفت ارز می تواند برای مدتی بین ۲۱ تا ۲۴ دلار تحکیم شود. شکست و بسته شدن قیمت بالاتر از ۲۴ دلار نشان دهنده قدرت گرفتن گاوها و علامت از سرگیری روند صعودی می باشد.

در مقال، شکست قیمت زیر ۲۰-EMA شروع اصلاح عمیق تر تا مرز ۱۷.۵۶ دلار را نشان می دهد.

منبع
Coin Telegraph
لینک کوتاه
https://arznews.net /?p=1773

707 نوشته
ارز نیوز ، نگاهی متفاوت به دنیای ارزهای دیجیتال

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

شما باید وارد شده برای ارسال نظر.