۱۲ / ۰۳ / ۱۴۰۲
Asia/Tehran 13:57

رئیس SEC قول داد که صنعت رمزارز سرکوب می شود

01:49۰

رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار(SEC) ایالات متحده، گری گنسلر(Gary Gensler)، قول داد که صنعت کریپتو سرکوب خواهد شد زیرا از نظر او این صنعت “مانند غرب وحشی” است.

به گزارش بلومبرگ، صنعت رمزارز در حال پیشرفت است و ارزش آن حدود ۲ تریلیون دلار می باشد. این به دلیل محبوبیت بیت کوین(BTC) و دیگر رمزارز ها از جمله دوج کوین(DOGE) است.

با این حال، برخی از ناظران بازار فکر می کنند رمزارز بازیگران بدی را جذب می کند، زیرا اخیراً هکرها درخواست پرداخت باج افزار را در بیت کوین کرده اند. این به دلیل فناوری پشت رمزارز است که ردیابی آن را تقریباً غیرممکن می کند. علاوه بر این، گزارش های دیگری از سرقت و کلاهبرداری وجود دارد که در آنها مجرمان سایبری، دارایی های دیجیتالی افراد دیگر را به یغما برده اند.

گنسلر در مصاحبه ای عدم شفافیت و مقررات را محکوم کرد. در نتیجه، او قول داد که این کمیسیون، حفاظت از سرمایه گذاران، که بخشی حیاتی از مأموریت آژانس است را در اولویت های خود قرار می دهد.

گنسلر، رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار(SEC)، گفت:

“سرمایه گذاران واقعاً اطلاعات کافی برای قضاوت و درک ریسک دریافت نمی کنند. اگر ما مسائل را حل نکنیم، نگرانم که بسیاری از مردم آسیب ببینند.”

این روند هنوز شروع نشده است، اما گنسلر از کنگره می خواهد که به ناظران اجازه دهد قوانین جدیدی را بنویسند. وی افزود که منابع بیشتری نیاز دارد. این بدان معناست که او پول و نیروی انسانی بیشتری برای تنظیم قوانین رمزارز می خواهد.

این امر در حالی رخ می دهد که رهبران SEC و CFTC سالهاست شکایت دارند که کنگره به آنها پول کافی برای انجام وظایف خود نداده است.

گنسلر اگرچه از مقررات جدید صحبت می کند، هیچ توضیحی درباره جزئیات ارائه نکرد.

منبع
CoinQuora
لینک کوتاه
https://arznews.net /?p=1802

707 نوشته
ارز نیوز ، نگاهی متفاوت به دنیای ارزهای دیجیتال

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

شما باید وارد شده برای ارسال نظر.