۱۶ / ۰۳ / ۱۴۰۲
Asia/Tehran 01:12

درآمد ۳۰ ملیون دلاری Bazaar پاکستان در دور سرمایه گذاری

02:00۰

بازار B2B پاکستانی با نام Bazaar Technologies که از فناوری بلاک چین استفاده می کند، ۳۰ میلیون دلار در بزرگترین سری A کشور تا به امروز، به دست آورده است.

Bazaar بسته شدن آخرین افزایش سرمایه خود را در ۲۴ آگوست (۲ شهریور) اعلام کرد و مشخص شد که Defy Partners مستقر در Silicon Valley و Wavemaker Partners سنگاپور، این دور مالی را رهبری کرده اند.

در این دور، ده ها سرمایه گذار دیگر از جمله Endeavor ، LinkedIn ، Saison Capital ژاپن و سرمایه گذاران موجود Indus Valley Capital و Alter Global شرکت کردند.

Bazaar ادعا می کند که پیشروترین بازار B2B برای تجار کوچک در پاکستان است و به ۷۵۰,۰۰۰ تاجر در ۴۰۰ شهر و روستا خدمات رسانی می کند. بسیاری از کاربران Bazaar، خواربارفروشی های کوچک « mom-and-pop » (محلی که به عنوان فروشگاه “کریانا” شناخته می شوند) هستند که از این بستر برای خرید موجودی از تأمین کنندگان استفاده می کنند.

آخرین دور سرمایه Bazaar، مجموع بودجه این شرکت را به ۳۷.۸ میلیون دلار می رساند که بر اساس دور ۶.۵ میلیون دلاری آن در ژانویه سال جاری(دی ۱۳۹۹) و ۱.۳ میلیون دلار در ژوئن ۲۰۲۰ (خرداد ۱۳۹۹) تأمین می شود.

Bazaar توسط سعد جانگدا (Saad Jangda) و حمزه جاوید (Hamza Jawaid) در سال ۲۰۱۹ (۱۳۹۸) تاسیس شد. جانگدا قبلاً به عنوان مدیر محصول در زیرمجموعه Careem در Uber کار می کرد. در حالی که جاوید در شرکت مشاوره مدیریتی McKinsey مشغول به فعالیت بوده است.

دولت پاکستان در ماه های اخیر اقداماتی را برای توسعه دستگاه نظارتی مجاز برای بخش رمزنگاری کشور انجام داده است.

در ماه نوامبر (آبان)، کمیسیون بورس و اوراق بهادار پاکستان(SEC) یک مقاله مشورتی منتشر کرد که در آن مزایای دارایی های رمزنگاری شده و توکن سازی را بررسی می کرد. این سند همچنین از بازخورد این صنعت در مورد چگونگی تدوین مقررات محلی استقبال کرد.

در ماه مارس (اسفند)، استان خیبر پختونخوا پاکستان اعلام کرد که میزبان دو مزرعه استخراج رمزنگاری با نیروی آبی برای استخراج آزمایشی مورد حمایت دولت می باشد.

منبع
cointelegraph
لینک کوتاه
https://arznews.net /?p=1968

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

شما باید وارد شده برای ارسال نظر.