۱۵ / ۰۳ / ۱۴۰۲
Asia/Tehran 17:45

مدیران دارایی ها و شرکت ها ۱.۲ میلیون بیت کوین به ارزش ۵۷ میلیارد دلار جمع آوری می کنند

02:11۰

حدود ۶ درصد از منابع در حال گردش بیت کوین توسط مدیران دارایی ها و شرکت ها جمع آوری شده است که نشان می دهد پذیرش دارایی های رمزارزی توسط مدیران و موسسات و سازمان ها در حال افزایش است.
با توجه به خرید بیت کوین در سراسر جهان ، ۸۱۶،۳۷۹ بیت کوین به ارزش ۴۰.۱ میلیارد دلار در حال حاضر در اختیار ۱۴ صادرکننده صندوق بیت کوین و مدیران دارایی است – که ۴ درصد از عرضه رمزارز را تشکیل می دهد.
گری اسکیل، بیش از ۳ درصد از عرضه بیت کوین را تشکیل می دهد و ۶۵۴،۶۰۰ بیت کوین (به ارزش ۳۲ میلیارد دلار) را مدیریت می کند. همچنین XBT CoinShares با ۴۸،۴۶۶ بیت کوین (۲.۴ میلیارد دلار) که ۰.۲۳ درصد از عرضه را به خود اختصاص می دهد ، در رتبه دوم قرار دارد. ۱۲ موسسه باقی مانده ۱۱۳،۳۱۳ بیت کوین یا ۰.۵۴٪ از مجموع عرضه را نشان می دهند.

نیمی از بیت کوین در اختیار شرکت های دولتی، در اختیار MicroStrategy است که پس از افزودن ۳،۹۰۷ بیت کوین به ذخیره خود از ابتدای ماه جولای(تیر) ، اکنون ۱۰۸،۹۹۲ بیت کوین به ارزش ۵.۳ میلیارد دلار را در اختیار دارد.
شرکت تسلا ۲۰ درصد بیت کوین متعلق به شرکت های خصوصی را در اختیار دارد و این شرکت ۴۲،۹۰۲ بیت کوین به ارزش ۲.۱ میلیارد دلار جمع آوری کرده است.
شرکت های خصوصی ۱۷۴،۰۶۸ بیت کوین دیگر به ارزش ۸.۵ میلیون دلار جذب کرده اند که ۰.۸۳ درصد از عرضه بیت کوین را به خود اختصاص داده است. تقریباً ۸۰ درصد از بیت کوین که توسط شرکت های خصوصی ذخیره شده است در اختیار Block.One قرار دارد – در حال حاضر ۱۴۰،۰۰۰ بیت کوین به ارزش ۶.۸ میلیارد دلار موجود می باشد.
برآوردها در بین ارائه دهندگان داده متفاوت است ، با این وجود که خزانه بیت کوین ۱.۴ میلیون بیت کوین در مدیریت دارایی ترازنامه و شرکت ها دارد. ۲۶۰،۰۰۰ بیت کوین دیگر به ترازنامه دولت های ملی نسبت داده می شود.

عرضه بیت کوین به ۲۱ میلیون بیت کوین می رسد و تحلیلگران تخمین می زنند که بیت کوین نهایی در سال ۲۱۴۰(۱۵۱۹ شمسی) استخراج می شود. در زمان نگارش این مقاله ، تقریبا ۱۸.۸ میلیون بیت کوین در گردش است. با این حال تصور می شود دسترسی به یک پنجم بیت کوین (یا بیشتر) از بین رفته است ، به این معنی که مدیران دارایی ها و شرکت ها ممکن است سهم بیشتری از عرضه را کنترل کنند

منبع
cointelegraph
لینک کوتاه
https://arznews.net /?p=2061

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

شما باید وارد شده برای ارسال نظر.