۱۶ / ۰۳ / ۱۴۰۲
Asia/Tehran 01:15

ورود توکن‌های NFT به بلاکچین بیت کوین

01:16۰

اخیراً یک پروتکل توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) در شبکه اصلی بیت ‌کوین راه‌اندازی شده که جامعه ارزهای دیجیتال را بر سر اینکه آیا این پروتکل برای اکوسیستم بیت ‌کوین خوب است یا خیر، دچار اختلاف کرده است.
طبق گزارش‌ها، این پروتکل که Ordinals نام دارد، به دست کیسی رودارمور (Casey Rodarmor)، یک مهندس نرم‌افزار در تاریخ ۲۱ ژانویه در شبکه اصلی بیت‌کوین راه‌اندازی شد. این پروتکل به ایجاد نسخه بیت ‌کوین NFTها اجازه می‌دهد که در این شبکه، با نام مصنوعات دیجیتال (digital artifacts) توصیف شوند.
با این حال، معرفی پروتکل Ordinals، جامعه بیت کوین را به دو دسته تقسیم کرده است. برخی استدلال می‌کنند که این پروتکل موارد استفاده مالی بیشتری را برای بیت کوین به ارمغان می‌آورد.
در مقابل، برخی دیگر معتقدند که این پروتکل، بیت کوین را از شبکه معرفی‌شده توسط ساتوشی ناکاموتو به عنوان یک سیستم نقدی همتابه‌همتا دور می‌کند. این گروه همچنین معتقدند که این ساختارهای NFTمانند، می‌توانند تقاضا برای فضای بلاک -و در نتیجه کارمزدها- را افزایش دهند. به گفته این افراد، در چنین شرایطی، کاربران ثروتمند می‌توانند مردم عادی را از مشارکت در شبکه بیت کوین محروم کنند.
برخی دیگر، از جمله آدام بک، مدیرعامل Blockstream و توسعه‌دهنده بیت کوین، از ورود فرهنگ میم به بیت کوین ابراز نارضایتی کرده‌اند. جالب اینجا است که رودارمور در یکی از مصاحبه‌های خود گفته که پروتکل Ordinals برای زنده کردن میم‌ها در شبکه بیت کوین ایجاد شده است.

منبع
Cointelegraph
لینک کوتاه
https://arznews.net /?p=21040

707 نوشته
ارز نیوز ، نگاهی متفاوت به دنیای ارزهای دیجیتال

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

شما باید وارد شده برای ارسال نظر.