۱۵ / ۰۳ / ۱۴۰۲
Asia/Tehran 17:14

تحلیل بیت کوین ۱۴۰۰/۰۶/۰۵

02:00۰

بیت کوین تلاش کرد تا از منطقه مقاومت ۴۹۰۰۰ دلاری عبور کند. ولی نتوانست بالاتر از سطح ۴۹۲۰۰ دلار به قدرت کافی برسد. از این رو، بالاترین سطح قیمت قبل از شروع یک روند نزولی تازه، در نزدیکی تراز ۴۹۳۳۵ دلار شکل گرفت.

پس از آن، شاهد سقوط شدید قیمت تا زیر سطح حمایت ۴۸۵۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ساعتی ۱۰۰ بودیم. قیمت حتی سطوح ۴۷۵۰۰ و ۴۷۰۰۰ دلار را هم شکست، حمایت ۴۶۵۰۰ دلار را تاچ کرد و در نزدیکی ۴۶۴۹۳ دلار موفق به کف سازی شد.

در حال حاضر این ارز بالاتر از سطح ۴۶۵۰۰ دلار در حال تحکیم است و توانسته است از سطح اصلاحی ۲۳.۶% فیبوناچی حرکت نزولی سقف نوسانی ۴۹۳۳۵ دلار به کف قیمت ۴۶۴۹۳ دلار عبور کند. این ارز نزدیک به سطح ۴۷۵۰۰ دلار با مقاومت قدرتمندی روبرو است.

اولین مقاومت اصلی نزدیک به سطح ۴۸۰۰۰ دلار پیش روی گاوها قرار می گیرد. این مقاومت به سطح اصلاحی ۵۰٪ فیبوناچی حرکت نزولی سقف نوسانی ۴۹۳۳۵ دلار به کف قیمت ۴۶۴۹۳ دلار نزدیک می باشد. در نمودار ساعتی جفت ارز BTC/USD می بینیم که یک خط روند نزولی متصل با مقاومتی نزدیک به ۴۸۵۵۰ دلار در حال شکل گیری است. برای شروع یک روند افزایشی قوی، قیمت باید مقاومت ۴۸۵۰۰ دلار و SMA ساعتی ۱۰۰ را پشت سر بگذارد.

اگر بیت کوین نتواند از مقاومت ۴۸۵۰۰ دلاری عبور کند، احتمالاً به کاهش خود ادامه می دهد. در این روند نزولی، اولین حمایت نزدیک به سطح ۴۶۸۰۰ دلار قرار خواهد داشت.

اولین حمایت اصلی نزدیک به سطح ۴۶۵۰۰ دلار است. در صورت سقوط قیمت تا زیر این حمایت مهم، قیمت می تواند با ادامه دادن به حرکت ریزشی خود به حمایت بعدی در تراز ۴۶۲۰۰ دلار برسد. هرگونه کاهش بیشتر می تواند راه را برای حرکت به سمت منطقه حمایتی ۴۵۰۰۰ دلاری هموار کند.

اندیکاتورهای تکنیکال

MACD ساعتی برای جفت ارز BTC/USD کم کم در منطقه نزولی شتاب خود را از دست می دهد.

RSI ساعتی برای جفت ارز BTC/USD اکنون نزدیک به سطح ۵۰ قرار دارد.

حمایت اصلی: ۴۶۵۰۰ و ۴۶۲۰۰ دلار

مقاومت اصلی: ۴۷۹۰۰، ۴۸۰۰۰ و ۴۸۵۰۰ دلار

منبع
newsbtc
لینک کوتاه
https://arznews.net /?p=2158

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

شما باید وارد شده برای ارسال نظر.