۱۶ / ۰۳ / ۱۴۰۲
Asia/Tehran 18:15

ادعای دادستان های ترکیه بابت کلاهبرداری استخراج ۱۱۹ میلیون دلاری دوج کوین

02:007۰

رسانه های ترکیه گزارش می دهند که مقامات در حال تحقیق در مورد کلاهبرداری استخراج دوج کوین هستند که پس از جمع آوری ۱۱۹ میلیون دلار سپرده ، سرمایه سرمایه گذارانی که در آن برنامه بوده اند را متلاشی کرده است.
گزارش ۲۳ آگوست(۱ شهریور) از کانال محلی TV100 این خبر را فاش کرد و پلیس، آواتار آنلاین مستعار “Turgut V” را شناسایی کرد.
مقامات معتقدند که تورگوت و ۱۱ همکارش موفق شده اند قبل از ناپدید شدن، نزدیک به ۳۵۰ میلیون دوج کوین به ارزش ۱۱۹ میلیون دلار جمع آوری کنند.
گفته می شود که تورگوت از ۱۵۰۰ شهروند ترکیه درخواست سرمایه گذاری کرده است ، و هیجان را برای عملیات “استخراج” دوج کوین در رویدادهای شبکه ای شخصی که در مکان های متفرقه و با استفاده از یک گروه تلگرامی آنلاین ایجاد کرده اند ، برانگیخته است. به سرمایه گذاران وعده بازگشت ۱۰۰ درصدی در ۴۰ روز داده شده و طبق گزارشات ، بازدهی حدود ۳ ماه پرداخت شده است.

به سرمایه گذاران گفته شد که دوج کوینی که ارسال کرده اند تجهیزات جدیدی را برای استخراج دوج تهیه می کند. مشابه بیت کوین ، دوج کوین نیز از طریق Proof-of-Work ایجاد می شود ، جایی که شرکت کنندگان در شبکه برای اعتبار تراکنش ها و تولید بلوک بعدی با حل محاسباتی معادلات پیچیده رقابت می کنند. ماینری که معادله را حل می کند بلوک بعدی شبکه را استخراج می کند و همچنین تمام رمزارز موجود در آن را به عنوان پاداش دریافت می کند.
این عملیات در سه ماه اول خود بدون مشکل انجام شد و سرمایه گذاران اولیه طبق وعده خود بازده خود را دریافت کردند. با این حال ، پس از اینکه ارزش کل طرح (TVL) قفل شد،۳۵۰ میلیون دوج کوین در چهارمین ماه خود ناپدید شد.

دادستانی عمومی در حومه ترکیه به نام Küçükçekmece اکنون تحقیقات در حال انجام برای یافتن تورگوت و ۱۱ همکارش را انجام می دهد. مقامات با صدور دستور ، تورگوت و شریکش را از سفر به خارج از کشور منع کردند.
محبوبیت روزافزون رمزارزها در ترکیه ، افزایش کلاهبرداران را به دنبال استفاده از دارایی های دیجیتالی برای فریب قربانیان به دنبال دارد.

در پایان ماه آوریل(فروردین) ، مقامات ترکیه شش مظنون مرتبط با سقوط صرافی رمزارز Thodex را زندانی کردند. این صرافی در اوایل همان ماه به طور ناگهانی خدمات برداشت را متوقف کرده بود و وجوه کاربران را در این پلتفرم محدود کرد.

همچنین در آوریل(فروردین) ، چهار کارمند صرافی محلی Vebitcoin به اتهام کلاهبرداری تنها یک روز پس از اعلام فعالیت Vebitcoin دستگیر شدند.

منبع
cointelegraph
لینک کوتاه
https://arznews.net /?p=2168

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

شما باید وارد شده برای ارسال نظر.