۱۶ / ۰۳ / ۱۴۰۲
Asia/Tehran 00:38

میلیون دلار دیگر طعمه کلاهبرداران رمزارزی شد

01:05۰

در عرض چند هفته، کلاهبرداران توانسته‌اند از طریق یک حمله فیشینگ به نام “Inferno Drainer”، تقریباً ۶ میلیون دلار ارز دیجیتال و NFT (توکن غیرقابل تعویض) را به سرقت ببرند.
Scam Sniffer، یک پلتفرم تخصصی برای شناسایی پروژه‌های کلاهبرداری‌ها، در روز جمعه اعلام کرد که این ارائه‌دهنده نرم‌افزارهای مخرب به طور هم زمان به هزاران کلاهبرداری دیگر مرتبط بوده و منجر به سرقت چند میلیون دلار شده است.
با تجزیه و تحلیل داده‌های درون زنجیره‌ای در شبکه‌های اتریوم، آربیترم، BNB Chain و دیگر زنجیره‌‌ها، این شرکت امنیتی ۴,۸۸۸ قربانی را شناسایی کرده که به طور کلی بیش از ۵.۹ میلیون دلار ارز دیجیتال و توکن NFT خود را از دست داده‌اند. بر اساس گزارش‌های منتشرشده، تقریباً ۱,۶۹۹ ETH به سرقت رفته و در پنج آدرس مختلف توزیع شده است که هر آدرس، ۳۰۰ تا ۴۰۰ ETH دریافت کرده‌اند.

گستردگی این کلاهبرداری‌ها زمانی فاش شد که یکی از اعضای مشکوک Inferno Drainer به نام “Mr Inferno” در گروه تلگرامی Scam Sniffer ظاهر شد. این موضوع منجر به کشف وبسایتی شد که خدمات این کلاهبردار را تبلیغ می‌کرد.
در همین راستا، Scam Sniffer توضیح داد که ما یک محصول داریم که خدمات مربوط به اسکن وبسایت‌های مخرب Web3 را برای پلتفرم‌ها ارائه می‌دهد، بنابراین ما وبسایت‌های مخرب زیادی را شناسایی کرده‌ایم. کانال تلگرام به ما کمک کرد تا ارتباط آن‌ها را با یکدیگر شناسایی کنیم.
بر اساس گزارش‌ها، این کلاهبردار برای نرم‌افزار مخرب خود که در زمینه ایجاد وبسایت‌های تقلبی استفاده می‌شد، ۲۰ تا ۳۰ درصد از دارایی‌های سرقت‌شده را دریافت می‌کرده است.
به طور کلی، گزارش شده که Inferno از تاریخ ۲۷ مارس به بعد، تقریباً ۶۸۹ وبسایت فیشینگ ایجاد کرده است. البته این داده‌ها بر اساس فعالیت‌های درون زنجیره‌ای است که کارشناسان اختیار دارند و طرح کلاهبرداری مذکور احتمالاً قبل از این تاریخ آغاز شده است.

منبع
decrypt
لینک کوتاه
https://arznews.net /?p=21765

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

شما باید وارد شده برای ارسال نظر.