۱۵ / ۰۳ / ۱۴۰۲
Asia/Tehran 18:01

تحلیل بیت کوین ۱۴۰۰/۰۶/۰۷

02:01۰

همانگونه که می دانید، طی ۲ هفته گذشته قیمت بیت کوین (BTC) برای غلبه بر مارک ۵۰۰۰۰ دلاری با مشکل روبرو بوده است. پس از افزایش قیمت از پایین ترین سطح آن در تراز ۲۹۰۰۰ دلار، BTC در کمتر از یک ماه تقریبا ۷۵ درصد افزایش یافت. از آن زمان، قیمت در منطقه ۵۰۰۰۰ دلار در نوسان بوده و به بسیاری از آلتکوین ها اجازه داد از رکوردهای قبلی خود عبور کنند. نمای کلی بازار هنوز نشانه های صعودی دارد چرا که بسیاری از سرمایه گذاران پیش بینی می کنند به زودی عبور از مقاومت ۵۰۰۰۰ دلار اتفاق خواهد افتاد.

در تایم فریم روزانه، به نظر می رسد روند قیمت BTC بیش از حد ادامه یافته است اما این امر احتمال افزایش قیمت تا مرز ۵۵۰۰۰ دلار قبل از وقوع یک پولبک بزرگتر را نفی نمی کند.

پرایس اکشن بیت کوین طی ۳۵ روز گذشته یک قوس خمیده همراه با یک کف خمیده (با رنگ مشکی نشان داده شده است) ایجاد کرده است. پایان این الگو در عرض یک هفته رخ می دهد و انتظار می رود که BTC تا قبل از آن یک شکست قیمت بزرگ را تجربه کند. گفتن این که آیا این شکست، یک الگوی صعودی خواهد بود یا نزولی، دشوار است اما می توانیم از هر منحنی به عنوان مرجع استفاده کنیم.

قیمت بیت کوین برای آغاز یک فشار صعودی بزرگ باید منطقه مقاومت اصلی ۴۸۰۰۰ تا۵۰۲۰۰ دلار را قاطعانه پشت سر بگذارد. در صورتی که گاوها این روند صعودی را به خوبی مدیریت کنند، انتظار می رود قیمت بیت کوین به ۵۳۳۰۰ دلار و پس از آن، به ۵۶۵۳۰ دلار برسد.

در طول این روند صعودی، قیمت BTC تا مرز میانگین متحرک ۲۰ روزه حفظ شده است. این میانگین متحرک مانع از شروع روند نزولی بیت کوین می شود زیرا بعد از هر بار ریزش قیمت تا این سطح، گاوها به شدت مشغول خرید می شوند. اگر گاوها نتوانند این ناحیه مقاومت اصلی را بشکنند و قیمت به زیر منحنی شکسته شود، می توان انتظار داشت قیمت BTC زیر این میانگین متحرک شکسته شده و با تایید روند نزولی، به سمت تراز ۴۲۰۰۰ تا ۴۴۷۰۰ دلار حرکت کند.

با نگاهی به شاخص نوسانی مقاومت نسبی می توان دید که با وجود ثبت سقف قیمت هایی بالاتر، این شاخص سقف پایین تری را ترسیم می کند. این وضعیت به عنوان یک واگرایی نزولی تلقی می شود و در صورت تحقق، قیمت BTC به زیر ۴۵۰۰۰ دلار می رسد. برای نفی این احتمال، شاخص باید از خط روند عبور کند.

حمایت اصلی: ۴۶۰۰۰ دلار

مقاومت اصلی: ۵۰۲۰۰ دلار

منبع
coingape
لینک کوتاه
https://arznews.net /?p=2329

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

شما باید وارد شده برای ارسال نظر.