۱۶ / ۰۳ / ۱۴۰۲
Asia/Tehran 18:25

راه اندازی پلتفرم تجاری بلاکچینی توسط Standard Chartered

02:02۰

شرکت سرمایه گذاری مشترکی که این پلتفرم جدید استفاده کننده از فناوری بلاک چین را اداره می کند، در سنگاپور  مستقر است و توسط Amelia Ng یکی از مدیران SC Ventures ، در نقش مدیرعامل، هدایت می شود.

شرکت بانکداری چندملیتی مستقر در انگلستان Standard Chartered (StanChart) از طریق سرمایه گذاری مشترک با ارائه دهنده فناوری حمایت مالیِ زنجیره تامین چینی Linklogis ، یک پلتفرم ترید فایننس(مجموعه ای از روش ها برای تامین مالی انجام معاملات تجاری) به وسیله بلاک چین راه اندازی کرده است.

بر اساس گزارشی از The Korea Herald که در ۳۰ آگوست(امروز) منتشر شد ، این پلتفرم هدف دارد نیازهای سرمایه گذاران نهادی که

به دنبال فرصت هایی در یک کلاس دارایی آلترناتیو با مشاغلی هستند که به حمایت مالیِ زنجیره تامین نیاز دارند را برآورده کند.

 

دفتر مشترک این پلتفرم در سنگاپور قرار دارد ، جایی که Amelia Ng از SC Ventures متعلق به StanChart، به عنوان مدیر عامل آن را رهبری می کند. Letitiat Chau ، نایب رئیس و مدیر ارشد ریسک Linklogis ، به عنوان معاون مدیر عامل خدمت خواهد کرد.

یک سال پس از امضای تفاهم نامه دو نهاد برای کشف و توسعه راه حل های مشترک برای اکوسیستم حمایت مالی زنجیره تامین، StanChart تبدیل به اولین سرمایه گذار جهانی بانک Linklogis در سال ۲۰۲۰(۱۳۹۹) شد. این بانک پیش از این با رهبران فناوری مالی مستقر در چین از جمله Ant Group مالک Alipay همکاری کرده است ، که پلت فرم تجارت جهانی Trusple  مبتنی بر Antchain متعلق به آن، توسط StanChart ، Citi ، DBS Bank ، Deutsche Bank و بسیاری دیگر استفاده شده است.

گفته می شود که Olea به StanChart کمک می کند تا اعتبار خود را در زمینه تجارت جهانی دیجیتال افزایش دهد و تصمیم به پیاده سازی زیرساخت بلاک چین همچنان به  استفاده بانک از این فناوری تداوم می بخشد. دیگر بانک های چند ملیتی که از بلاک چین برای ترید فایننس استفاده کرده اند عبارتند از: HSBC ، BNP Paribas و Citi ، که پلت فرم مشترک آنها برای راه اندازی تجاری در سنگاپور در سه ماهه دوم ۲۰۲۰(بهار۱۳۹۹) آماده شده بود.

StanChart خود قبلاً در استفاده از بلاک چین برای ترید فایننس با بسیاری از همین بانک ها از طریق پلتفرم ترید فایننس بلاک چین eTrade Connect که در سال ۲۰۱۸(۱۳۹۷) در هنگ کنگ راه اندازی شده است،مشارکت کرد.

در همان سال ، پلتفرم تأمین مالی تجارت دیجیتال we.trade-که HSBC ، Rabobank ، Santander ، Société Générale ، UniCredit ، Deutsche Bank و دیگران را به عنوان بانک های بنیانگذار می شمارد-با بلاکچین IBM که به وسیله Hyperledger Fabric توان بخشیده می شود همکاری کرد تا اولین عملیات زنده خود را تکمیل کند.

 

 

 

 

منبع
cointelegraph
لینک کوتاه
https://arznews.net /?p=2436

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

شما باید وارد شده برای ارسال نظر.