۱۲ / ۰۳ / ۱۴۰۲
Asia/Tehran 14:17

سولانا از ۱۰۰ دلار عبور کرد و به هشتمین رمزارز بزرگ بر اساس مارکت کپ مبدل شد

02:00۰

توکن SOL، پشتوانه بلاک چین سولانا، برای اولین بار در روز دوشنبه به بیش از ۱۰۰ دلار رسید تا بتواند رشد خود را در هفته گذشته به ۳۸/۷ درصد افزایش دهد.

بر اساس داده های CoinGecko، سولانا در اوج خود، به ۱۰۱/۴۲ دلار هم رسید و در زمان انتشار این مقاله کمی عقب نشینی کرده است. با حجم معاملات بیش از ۲/۲ میلیارد دلار و مارکت کپ ۲۹ میلیارد دلاری، سولانا در حال حاضر هشتمین رمزارز بزرگ است.

به طور کلی، این توکن در ماه گذشته بیش از ۲۰۱ درصد رشد یافته است.

سولانا ، که رمزارز SOL خود را با استفاده از مکانیسم اثبات سهام (PoS) استخراج می کند، قرار است با اتریوم، محبوب ترین پلتفرم قراردادهای هوشمند جهان رقابت کند، و فرصت های متعددی را در دنیای مالی غیرمتمرکز (DeFi) و توکن های غیرمثلی (NFT) ایجاد کند.

این شبکه تقریباً ۱۰۰۰ تراکنش را در ثانیه اجرا می کند. توسعه دهندگان ادعا می کنند که این تعداد در زمان های اوج می تواند به ۵۰،۰۰۰ هم برسد. هزینه های معامله نیز بسیار ارزان تر از هزینه هایی است که در حال حاضر در اتریوم گرفته می شود.

قرارداد هوشمند یک نوع قرارداد خود اجرا بدون نیاز به اقدام جداگانه از طرفین است. شما می توانید یک قرارداد هوشمند را به مانند یک خط کد تصور کنید که برای انجام خودکار یک کار یا مجموعه ای از وظایف ایجاد شده است.

برنامه های بلند پروازانه سولانا برای آینده

در اوایل سال جاری، سولانا بیش از ۳۰۰ میلیون دلار برای کمک به راه اندازی یک استودیو برای تسریع توسعه برنامه های غیرمتمرکز (dapps) و سیستم عامل هایی که بر روی بلاک چین ایجاد می شوند، جمع آوری کرد.

سایر برنامه های آینده شامل کمک های سرمایه گذاری و پلتفرم معاملاتی اختصاص داده شده به اکوسیستم سولانا است.

از جمله حامیان برجسته این پروژه می توان به سم بنکمن فرید (Sam Bankman-Fried)، بنیانگذار و مدیرعامل پلتفرم معاملات رمزارزی FTX اشاره کرد که صرافی مشتقات غیرمتمرکز به نام Serum را در بالای سولانا ایجاد کرده است.

سایر شرکای سولانا عبارتند از Digital Assets AG، یک شرکت سوئیسی که سهام توکن دار ساخته شده در بلاک چین سولانا از جمله فیس بوک، گوگل، نت فلیکس، انویدیا، پی پال، Square و تسلا را جهت معامله ارائه می دهد.

 

 

منبع
Decrypt
لینک کوتاه
https://arznews.net /?p=2458

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

شما باید وارد شده برای ارسال نظر.