۱۹ / ۰۳ / ۱۴۰۲
Asia/Tehran 23:36

نگاهی کلی به وضعیت رمزارزها ۱۴۰۰/۰۶/۱۰

02:18۰

عبور اتریوم از ۳.۵ هزار دلار

به جرات می توان گفت که اکثر آلتکوین های بازار طی چند هفته گذشته، در مقایسه با بیت کوین عملکرد بهتری از خود نشان داده اند. به عنوان مثال، اتریوم که روز دوشنبه تا زیر ۳۲۰۰ دلار کاهش یافته بود، از آن زمان، بیش از ۳۰۰ دلار افزایش قیمت داشته است.

در نتیجه این تغییر، دومین ارز رمزنگاری شده بزرگ بازار برای اولین بار از اواسط ماه می (اواخر اردیبهشت)، تراز ۳۵۰۰ دلار را شکست و همچنان با قیمتی بالاتر از این سطح معامله می شود.

ریپل در ۲۴ ساعت گذشته با درصدی مشابه با ETH افزایش یافته و همین چند ساعت قبل تراز ۱.۲ دلار را لمس کرد. پولکادات و یونی سوآپ هر دو حدود ۱۰ درصد در تایم فریم روزانه افزایش قیمت داشته اند و توانسته اند منطقه ۳۰ دلاری را دوباره تصرف کنند.

بایننس کوین و دوج کوین امروز به رنگ سبز هستند در حالی که کاردانو که یکی از برنده های اخیر بازار به شمار می رود، در حدود تراز ۲.۸ دلار متوقف شده است. سولانا نیز که اخیراً رکوردهای تازه را به ثبت رسانده بود امروز با ۸ درصد ریزش به حدود ۱۱۰ دلار رسیده است.

در مقیاس ۲۴ ساعته Revain با ۲۲ درصد افزایش بهترین عملکرد را داشته است. Kusama، که حراج بعدی پاراچین آن از امروز آغاز می شود، به بالاترین سطح چند ماهه اخیر خود یعنی بیش از ۴۰۰ دلار رسیده است.

رمزارزهایی مثل OKB ، Elrond ، Aave و Arweave نیز امروز افزایش قیمت دو رقمی نشان داده اند، اما ارزش تجمعی بازار کریپتو هنوز زیر ۲.۱ تریلیون دلار باقی مانده است.

کاهش دامیننس بیت کوین

در حالی که اخیراً برخی از آلتکوین ها مسیری صعودی در پیش گرفته اند، بیت کوین با مشکل مواجه شده است. ارز رمزنگاری شده برتر بازار روزهای پایانی هفته بالای سطح ۴۹۰۰۰ دلار باقی ماند ولی خرس ها دوباره به بازی بازگشتند.

چند روز بعد، بیت کوین ابتدا به زیر ۴۷۰۰۰ دلار کاهش یافت. با وجود تلاش های مکرر و بازیابی سطح ۴۹۰۰۰ دلار، در ۲۴ ساعت گذشته بیت کوین دوباره رو به کاهش گذاشته است. این اتفاق منجر به ثبت کمترین قیمت چند روز اخیر این ارز در حدود ۴۶۵۰۰ دلار (در Bitstamp) شد. در حال حاضر، قیمت بیت کوین حدود ۱۰۰۰ دلار بهبود یافته و بالای ۴۷۰۰۰ دلار ترید می شود.

سرمایه بازار بیت کوین اکنون در حدود ۹۰۰ میلیارد دلار است ، اما چیرگی آن بر آلتکوین ها به میزان قابل توجهی کاهش یافته است. این معیار در عرض چند هفته حدود ۳ درصد کاهش یافته و اکنون به حدود ۴۲ درصد رسیده است.

 

 

 

منبع
cryptopotato
لینک کوتاه
https://arznews.net /?p=2668

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

شما باید وارد شده برای ارسال نظر.