۱۵ / ۰۳ / ۱۴۰۲
Asia/Tehran 17:14

مقایسه برترین صرافی‌های ارز دیجیتال

04:00۰

صرافی های متمرکز رمزارز اولین صنعت هایی بودند که توسعه یافتند و حتی پس از معرفی صرافی های غیرمتمرکز مانند یونی سواپ محبوبیت آن باقی ماند. اگرچه این دو نوع صرافی در بازار مسلط هستند اما صرافی های ترکیبی که ترکیبی از متمرکز و غیرمتمرکزهستند ، اکنون در حال توسعه هستند.

انتخاب صرافی مناسب برای شما می تواند دلهره آور باشد زیرا باید نگران نقدینگی ، امنیت ، قابلیت اطمینان و اشکال صرافی باشید. در اینجا لیستی از ده صرافی برتر رمزارز در بازار وجود دارد.

بایننس

بایننس محبوب ترین صرافی رمزارز در جهان و بزرگترین حجم معاملات را داراست. بایننس که در سال ۲۰۱۷ تاسیس شد و اکنون در بیش از ۱۸۲ کشور جهان حضور دارد ، یک تجربه بی نظیر را برای کاربران ارائه می دهد.

هزینه های معاملات در بایننس با استفاده از سکه های BNB به مقدار ۲۵% کاهش می یابند. بایننس در معاملات آلتکوین ها گسترش یافت و در حال حاضر ۱۳۲۵ بازار با ۳۷۴ کوین دارد. متوسط حجم روزانه بایننس حدود ۱۶.۵ میلیارد دلار است.

مزایا

نقدینگی بیشتر از سایر صرافی ها.

هزینه تراکنش کمتر.

انواع متنوعی از دارایی ها.

معایب

بایننس در ایالات متحده محدود است زیرا ۱۷ ایالت را پشتیبانی نمیکند.

بایننس یک صرافی تکنیکال است که توسط معامله گران حرفه ای بهتر درک می شود.

Coinbase

Coinbase محبوب ترین و پذیرفته شده ترین صرافی در ایالات متحده است و در حال حاضر در ۴۲ ایالت در دسترس است. در سال ۲۰۱۲ تأسیس شد که یک صرافی کاملاً قانونمند شده است که در NASDAQ ذکر شده است. Coinbase بیش از ۵ میلیون بازدید هفتگی دارد.

Coinbase از امنیت بالایی برخوردار است و از بحث های هکری مبرا است. Coinbase با متوسط حجم معاملات بیش از ۲ میلیارد دلار ، ۲۳۰ بازار با ۷۵ کوین دارد.

مزایا

Coinbase یک صرافی بسیار امن و قانونمند می باشد.

نقدینگی بسیار بالا.

معایب

پشتیبانی محدود از ارز فیات زیرا تنها از دلار ، یورو و پوند پشتیبانی می کند.

Houbi Global

Houbi Global در سال ۲۰۱۳ تاسیس شد ، یک صرافی متمرکز پیشرو است که از طریق نقدینگی بالا ، امنیت درجه یک و بازارهای پیشرفته به بالاترین سطح رسیده است.

این صرافی از این بابت افتخار می کند که از بدو تأسیس تاکنون هیچگونه نقض امنیتی نداشته است و دارای یک صندوق ذخیره امنیتی ۲۰ هزار دلار بیتکوین است. حجم معاملات آن به طور متوسط بیش از ۳.۳ میلیارد دلار است. هوبی دارای ۹۲۸ بازار با ۳۳۰ کوین می باشد.

مزایا

از چندین ارز فیات پشتیبانی می کند.

برای آلتکوین ها مناسب است زیرا از بازارها و کوین های بیشتری پشتیبانی می کند.

معایب

رابط کاربری پیچیده ای دارد.

در خصوص آلتکوین ها از بایننس ضعیف تر عمل می کند.

کراکن

کراکن(Kraken) یک صرافی متمرکز برتر با پروتکل بسیار بالا امنیتی است. این پلتفرم به کاربران خود محدودیت های معاملاتی بالا و هزینه های پایین ارائه می دهد.

حجم کراکن با ۳۱۱ بازار و ۶۵ کوین کمی بیش از ۱ میلیارد دلار است. کراکن برخلاف کوین بیس به طیف وسیعی از ارزهای فیات دسترسی دارد.

مزایا

کراکن بسیار ایمن و قابل اعتماد است.

ارائه خدمات درجه یک با هزینه های کم.

معایب

کاربران ایالات متحده از برخی جنبه ها محدود شده اند.

کاربری پیچیده برای مبتدی ها.

Bitfinex

صرافی رمزارز مستقر در هنگ کنگ که در سال ۲۰۱۲ تاسیس شد ، نمودارها و ابزارهای پیشرفته ای را برای کاربران ارائه می دهد و در میان صرافی های برتر در هر لیست قرار دارد.

Bitfinex معاملات مارجین را ارائه می دهد که به معامله گران ۱۰ برابر اهرم معاملاتی می دهد. حجم بیست و چهار ساعته Bitfinex بیش از ۲ میلیارد دلار با نقدینگی بسیار بالا است. با ۲۸۰ بازار و ۱۳۹ کوین بیش از ۹۵۱،۰۰۰ بازدید هفتگی دارد.

مزایا

ویژگی ها و ابزارهای پیشرفته برای معامله گران که حتی بالاترین خواسته ها را برآورده می کنند.

ارائه دهنده نقدینگی بالا.

معایب

بازار کمتر در مقایسه با سایر صرافی ها.

در معرض هکرها است.

یونی سواپ

یونی سواپ محبوب ترین صرافی غیرمتمرکز که یک پروتکل مالی غیرمتمرکز است که هدف آن دستیابی به معاملات کاملاً خودکار است.

یونی سواپ معاملات را برای همه آزاد و بدون هیچ گونه ویژگی تکنیکال ادامه می دهد زیرا هیچ نهادی متمرکزی وجود ندارد در آن وجود ندارد. حجم معامله روزانه یونی سواپ ۸۸۶،۵۴۵،۶۸۴ دلار و سهم بازار ۱۹.۵٪ در میان صرافی های غیرمتمرکز می باشد. یونی سواپ در حال حاضر ۱۷۳ بازار دارد.

مزایا

به عنوان یک سازنده بازار خودکار ، یونی سواپ از یک مدل تأمین نقدینگی قوی استفاده می کند.

معاملات مستقیماً بدون نهاد متمرکز اتفاق می افتد.

معایب

یونی سواپ در معرض کلاهبرداران است زیرا کسی به راحتی می تواند یک کوین جعلی را لیست کند.

به عنوان یک صرافی غیرمتمرکز ، گاهی با چالش های نقدینگی روبرو می شود.

 

 

منبع
dailyhodl
لینک کوتاه
https://arznews.net /?p=2706

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

شما باید وارد شده برای ارسال نظر.