۱۵ / ۰۳ / ۱۴۰۲
Asia/Tehran 18:45

گری گنسلر: دارایی های رمزارزی خارج از چارچوب سیاست عمومی مدت زیادی دوام نخواهند آورد

01:46۰

گری گنسلر(Gary Gensler) ، رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده هشدار می دهد که دارایی های رمزارزی خارج از چارچوب سیاست عمومی مدت زیادی دوام نخواهند آورد.

گنسلر در گفتگو با فایننشال تایمز بر ضرورت وجود یک چارچوب نظارتی برای بسترهای رمزارزی برای بقای خود تأکید کرد. وی توضیح داد که دارایی های رمزارزی باید تحت الزامات سیاست عمومی یکسان قرار گیرند تا از سرمایه گذاران محافظت کرده و با فعالیت های مالی نامشروع مبارزه کنند.

وی اظهار داشت که ارزش بازار جهانی رمزارز از ۲ تریلیون دلار فراتر رفته است و در پنج و ده سال آینده، در چارچوب سیاست های عمومی قرار خواهند گرفت.

او با تکرار پیشنهاد قبلی خود مبنی بر ثبت پلتفرم های معاملاتی رمزارز برای ثبت در SEC ، گفت:

بسیاری از پلتفرم ها امروزه در حال کار هستند که می توانند تعامل بهتری را انجام دهند.

گنسلر استدلال کرد که فقدان کارگزاران سنتی ، سیستم عامل های رمزارزی و منابع مالی غیرمتمرکز (DeFi) را برای قانونگذاران به چالش می کشد ، زیرا مشخص نیست که این قانون برای چه کسانی در اکوسیستم دیفای اعمال می شود. وی با نامیدن دیفای به عنوان تنوعی از مشاغل وام دهی همتا به همتا ، استدلال کرد که این سیستم عامل ها دارای تمرکز نسبتاً مناسبی با مکانیسم های حکومتی ، مدل های کارمزد و سیستم های تشویقی هستند:

این اشتباه است که بگوییم آنها فقط نرم افزاری هستند که در وب ارائه می دهند. اما آنها به اندازه بورس نیویورک متمرکز نیستند.

از زمان انتصاب وی در آوریل(فروردین) ، رئیس جدید SEC بارها خواستار مقررات قوی برای اکوسیستم رمزارزی شده است. از سوی دیگر ، برخی از رهبران ارزهای دیجیتال استدلال می کنند که مقررات سختگیرانه لزوماً به جلوگیری از تقلب و کلاهبرداری کمک نمی کند.

 

 

منبع
cointelegraph
لینک کوتاه
https://arznews.net /?p=2719

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

شما باید وارد شده برای ارسال نظر.