۱۲ / ۰۳ / ۱۴۰۲
Asia/Tehran 13:09

راه اندازی پایلوت مشترک CBDC توسط استرالیا،سنگاپور،مالزی و آفریقای جنوبی

02:19۰

بانک های مرکزی استرالیا ، سنگاپور ، مالزی و آفریقای جنوبی از ابتکار مشترک برای آزمایش تسویه حساب های بین المللی با استفاده از ارزهای دیجیتالی بانک مرکزی (CBDC) خبر داده اند.
این طرح که پروژه دانبار(Dunbar) نامیده می شود ، نمونه اولیه سیستم عامل هایی است که امکان انتقال مستقیم بین موسسات با استفاده از ارزهای دیجیتالی صادر شده توسط چندین بانک مرکزی را فراهم می کند. یافته های پایلوت برای اطلاع از توسعه سیستم عامل های جهانی و منطقه ای و همچنین پشتیبانی از نقشه راه G20 برای بهبود پرداخت های فرامرزی مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

پروژه دانبار با مشارکت مرکز نوآوری بانک اسکان بین المللی (BIS) از مرکز سنگاپور انجام می شود. این پروژه شرکای متعددی را برای توسعه سیستم عامل های مختلف DLT و کشف طرح های مختلف که به بانک های مرکزی امکان اشتراک گذاری زیرساخت CBDC را می دهد ، درگیر خواهد کرد.

یک اطلاعیه مشترک بر صرفه جویی در کارآیی مربوط به پرداخت های مبتنی بر فناوری دفتر کل توزیع شده (DLT) تأکید می کند و بیان می کند:

این بسترهای چند CBDC به موسسات مالی اجازه می دهند تا مستقیماً با یکدیگر ارزهای دیجیتالی صادر شده توسط بانک های مرکزی انجام دهند و نیاز به واسطه ها را حذف کرده و زمان و هزینه معاملات را کاهش دهند.

میشل بولاک(Michele Bullock)، معاون رئیس بانک مرکزی استرالیا (RBA) تاکید کرد که :

افزایش پرداخت های فرامرزی، در اولویت جامعه نظارتی بین المللی قرار گرفته است ، و افزود که RBA در کار سیاست داخلی خود بسیار متمرک است.

آندره مک کورمک(Andre McCormack) ، رئیس مرکز نوآوری BIS سنگاپور می گوید:

پروژه دانبار، بانک های مرکزی را با سال ها تجربه و چشم اندازهای منحصر به فرد در پروژه های CBDC و شرکای اکوسیستم در مراحل پیشرفته توسعه فنی ارزهای دیجیتال گرد هم می آورد.

او اضافه کرد:

با این گروه از شرکای توانا و پرشور ، ما اطمینان داریم که کار ما بر روی چند CBDC برای شهرک های بین المللی زمینه جدیدی را در مرحله بعدی آزمایش CBDC ایجاد کرده و پایه و اساس اتصال پرداخت های جهانی را ایجاد می کند.

با این حال ، RBA به طور مداوم نیاز به CBDC داخلی را کم اهمیت جلوه می دهد و به دلیل موفقیت پلتفرم پرداخت های جدید که به شما امکان می دهد انتقال دیجیتالی فوری را ۲۴ ساعته انجام دهید ، اشاره کرده است.
انتظار می رود پروژه دانبار نمونه های اولیه سیستم عامل های مشترک DLT را در جشنواره FinTech سنگاپور در نوامبر سال جاری(آبان ۱۴۰۰) به نمایش بگذارد. این ابتکار انتظار دارد یافته های کامل خود را در اوایل سال ۲۰۲۲ (اواخر سال ۱۴۰۰)منتشر کند.

منبع
cointelegraph
لینک کوتاه
https://arznews.net /?p=2747

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

شما باید وارد شده برای ارسال نظر.