۱۶ / ۰۳ / ۱۴۰۲
Asia/Tehran 00:30

۷۰ درصد مردم السالوادور خواهان لغو قانون بیت کوین هستند

02:00۰

السالوادور قرار است با تبدیل شدن به اولین کشور در جهان که بیت کوین را به عنوان واحد پول رسمی خود انتخاب کرده است، تاریخ ساز شود. با این حال، اکثریت قریب به اتفاق مردم از این ابتکار عمل راضی نیستند.

بر اساس نظرسنجی اخیر IudopUCA، از هر ۱۰ السالوادوری ۷ نفر خواستار لغو قانون بیت کوین رئیس جمهور، نجیب ابوکیله (Nayib Bukele)، هستند.

چهل و پنج درصد مردم استدلال می کنند که فقر و بیکاری دو مشکل بزرگی هستند که کشور در حال حاضر با آن روبرو است.

هفته گذشته برای السالوادور آشفته بود و اتحادیه های کارگری و اعضای سازمان های مختلف برای اعتراض به لایحه بیت کوین به خیابان ها آمدند. مخالفان ادعا می کنند که بخش هایی مانند سلامت و آموزش باید به جای رمزنگاری توسط رئیس جمهور در اولویت قرار گیرند.

استنلی کوینتروس (Stanley Quinteros)، دبیر اتحادیه کارکنان دادگستری، می گوید که این قانون به نفع مردم السالوادور نخواهد بود:

ما معتقدیم که اجرای این قانون که شامل بیش از ۲۰۳ میلیون دلار هزینه می شود، که این بودجه می تواند نهادهای دیگری مانند امنیت، بهداشت و آموزش را تقویت کند. این قانون به جای منفعت مردم السالوادور، خسارت اقتصادی به همراه خواهد داشت.

رئیس جمهور، ابوکیله، در ماه ژوئن (خرداد) برنامه خود را برای تصویب بیت کوین فاش کرد و بلافاصله با وجود گرایش های خودکامه به یک چهره مشهور در جامعه ارزهای رمزپایه تبدیل شد. از آنجا که حزب او دارای اکثریت فوق العاده در دولت است، قانونگذاران به راحتی لایحه رئیس جمهور را تنها چند روز پس از اعلام آن تصویب کردند.

دولت همچنین یک کیف پول رمزنگاری ملی به نام Chivo ایجاد کرده است که هر شهروند بالغ می تواند پس از ثبت نام در این برنامه به اندازه ۳۰ دلار بیت کوین دریافت کند. با این حال، نظرسنجی ها نشان می دهد که ۶۵ درصد مردم السالوادور علاقه ای به نصب آن ندارند.

این قانون جدید السالوادور انتقادات زیادی را به دنبال داشته است. به ویژه، مخالفان ابوکیله با مجبور کردن تجار به پذیرش بیت کوین مخالفت کردند.

۹۹ درصد از السالوادوری ها معتقدند که استفاده از بزرگترین ارز رمزنگاری شده باید داوطلبانه باشد.

 

 

منبع
u.today
لینک کوتاه
https://arznews.net /?p=2810

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

شما باید وارد شده برای ارسال نظر.