۱۶ / ۰۳ / ۱۴۰۲
Asia/Tehran 16:22

وال استریت ژورنال : Uniswap تحت بازرسی SEC می باشد

02:38۰

بر اساس یک بمب خبری توسط وال استریت ژورنال که به منابع ناشناس در این زمینه استناد می کند ، گزارش می شود که اوراق بهادار و بورس ایالات متحده در حال تحقیق درباره بازارساز خودکار، Uniswap است.

وکلای مسئول اجرای قانون این آژانس در مورد بازاریابی صرافی و نحوه تعامل کاربران با این پلت فرم استعلام کرده اند.

این گزارش تأیید می کند که ناظر اوراق بهادار در حال آماده سازی برای محدود کردن این صنعت مالی غیر متمرکز پررونق است.

رئیس SEC ، گری گنسلر ، نگرانی های خود را در مورد بخش به سرعت در حال رشد رمزارز در اوایل ماه آگوست ابراز کرد. او سپس انتقاد خود را از پروتکل های DeFi افزایش داد و اخیراً مدعی شد که آنها به اندازه کافی غیر متمرکز نیستند:

هنوز گروهی از افراد اصلی هستند که نه تنها نرم افزار را مانند نرم افزار منبع باز می نویسند ، بلکه اغلب دارای اختیار و هزینه هستند.

به نظر می رسد که گنسلر با پروژه هایی که با ارائه توکن های ارزشمند به کاربران خود انگیزه می دهد ، مخالفت می کند.

سخنگوی Uniswap به وال استریت ژورنال گفت که این شرکت متعهد به رعایت مقررات است.

قیمت UNI ، توکن حاکمیتی پروژه ، تا حد زیادی تحت تأثیر اخبار قرار نگرفته است و در حال حاضر حدود ۱.۵ درصد کاهش یافته است.

SEC گزارش را تأیید نکرده است زیرا نمی تواند در مورد تحقیقات غیر عمومی صحبت کند. هنوز مشخص نیست که آیا اتهامات رسمی به بازرسی Uniswap ، که به نظر می رسد در مراحل اولیه است ، وارد می شود یا خیر.

این آژانس بسیار ترسناک در حال حاضر درگیر پرونده های قضایی علیه شرکت بلاک چین Ripple و چند بازیگر رمزارزی دیگر است.

ظهور Uniswap

صرافی غیر متمرکز Uniswap ظاهراً به طور ناگهانی به عنوان صرافی غیر متمرکز پیشرو در طول تابستان دیفای ۲۰۲۰(۹۹) ظهور کرد. این صرافی تنها با ایردراپ حیرت انگیز توکن حاکمیتی خود در ماه سپتامبر(شهریور) و رقابت آن با نسخه مقلد SushiSwap علاقه بیشتری را به خود جلب کرد.

در مدت زمان کوتاهی ، این صرافی به تهدیدی برای پلتفرم های معاملاتی متمرکز مانند Coinbase که به لیست سفارشات خرید و فروش قدیمی متکی هستند ، تبدیل شد.

با توجه به اینکه DeFi دیگر یک بخش ویژه نیست ، Uniswap به یک غول رمزارز تبدیل شد و در ماه آوریل از حجم معاملات هفتگی ۱۰ میلیارد دلار عبور کرد.

با این حال شکاکان اشاره کرده اند که ممکن است این پلتفرم به اندازه کافی غیر متمرکز نباشد زیرا رابط کاربری پروژه (UI) توسط یک مقام متمرکز کنترل می شود. در ماه جولای ، این صرافی پس از قرار دادن ۱۰۰ توکن در لیست سیاه این پلت فرم ، بسیار مورد توجه قرار گرفت.

علاوه بر این ، برخی معتقدند که توکن حاکمیتی UNI ممکن است از آزمون Howey عبور نکند ، که این امر آن را به یک اوراق بهادار ثبت نشده تبدیل می کند.

 

 

منبع
u.today
لینک کوتاه
https://arznews.net /?p=2874

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

شما باید وارد شده برای ارسال نظر.