۱۲ / ۰۳ / ۱۴۰۲
Asia/Tehran 12:40

برنامه جدید دولت هند برای تنظیم مقررات حوزه رمزنگاری

02:00۰

گفته می شود دولت هند قصد دارد ارزهای رمزنگاری شده را بر اساس موارد استفاده آنها به عنوان کالا قانون گذاری نماید. روزنامه اکونومیک تایمز روز جمعه با استناد به اظهارات سه منبع آگاه از این موضوع نوشت:

دولت در پیش نویس لایحه جدید بر روی برنامه ای برای تعریف دوباره ارزهای رمزنگاری شده کار می کند که پیشنهاد می نماید ارزهای مجازی بر اساس موارد استفاده آنها تقسیم بندی شود.

یکی از این افراد ادعا کرده است که دولت قصد ندارد اجازه پرداخت و تسویه حساب از طریق ارزهای دیجیتال را صادر کند. علاوه بر این، دولت تصمیم خواهد گرفت که معامله کدام یک از ارزهای رمزنگاری شده در هند مجاز هستند.

به گفته این افراد، این اولین باری است که ارزهای رمزنگاری شده بر اساس فناوری مورد استفاده آنها طبقه بندی می شوند و تصریح می کنند که دولت بر استفاده نهایی از این دارایی برای اهداف نظارتی تمرکز خواهد کرد.

آنچه از این اظهارات استنباط می شود این است که دولت هند احتمالاً ارزهای رمزنگاری شده را به عنوان کالا در نظر می گیرد و تعیین مسائلی چون مالیات بر ارزهای رمزپایه بر اساس موارد استفاده آن‌ها مانند سرمایه‌گذاری، روش پرداخت و سودمندی آن‌ها انجام می شود.

نیشال شتی (Nischal Shetty)، مدیرعامل صرافی ارزهای دیجیتال Wazirx، در این خصوص گفته است:

این اقدام برای صنعت رمزنگاری کشور بسیار مثبت است؛ من خوشحالم که دولت این مسیر را در جهت تنظیم مقررات حوزه رمزنگاری در پیش گرفته است. این کار وضوح بیشتری را برای کل صنعت به ارمغان می آورد و با کاستن از ترس سرمایه گذاران مایل به سرمایه گذاری در صنعت رمزنگاری هند، کارآفرینان بیشتری را به این بخش وارد می کند.

ادول پاتل (Edul Patel)، مدیرعامل Mudrex اظهار داشت:

ایده تقسیم بندی ارزهای رمزنگاری شده بر اساس موارد استفاده آنها قابل تأمل است و اگر به طور موثر و کارآمد اجرا شود، می تواند نیروی پیشران قدرتمندی برای این کلاس جدید از دارایی ها باشد چرا که نشان می دهد که دولت تصدیق کرده است که ارزهای رمزنگاری شده چیزی فراتر از ابزارهای سوداگرانه بوده و موارد استفاده واقعی دارند.

 

 

منبع
news.bitcoin
لینک کوتاه
https://arznews.net /?p=2985

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

شما باید وارد شده برای ارسال نظر.