۱۲ / ۰۳ / ۱۴۰۲
Asia/Tehran 14:16

آیا کاردانو واقعا شکست خورده است؟ چارلز هاسکینسون درباره ماجرای توییتر می گوید

02:23۰

راه اندازی قرارداد های هوشمند در شبکه تست عمومی کاردانو بوسیله کمپین بد نامی با هدایت آنتونی ساسانو (Anthony Sassano)، بنیانگذار Ethhub.io، یکی از پر سر و صدا ترین اعضای جامعه اتریوم، آلوده شده است.

ساسانو تعدادی تصویر از یک پست Reddit ارسال کرده است که از مشکلاتی که Minswap، صرافی در شبکه کاردانو که در ۳ سپتامبر (۱۲ شهریور) آغاز به کار کرد، پرده برداری می کند.

کاربران هنگام مبادله توکن ها و تامین نقدینگی، خطاهایی را دریافت کردند.

مدل حسابداری خروجی معامله کاردانو (EUTXO) فقط می تواند یک خروجی تراکنش در هر بلوک را اداره کند و Minswap را اساساً غیرقابل استفاده می کند.

پس از اینکه این تصاویر توسط ساسانو پخش شد، بسیاری به این نتیجه رسیدند که قراردادهای هوشمند کاردانو کار نمی کند و این بلاک چین به سادگی خراب شده است.

حتی برخی از اعضای جامعه مدعی شدند که چنین مشکلی برای کاردانو حکم اعدام آن خواهد بود و تحقیقات تیم بازبینی را زیر سال بردند.

با این حال، SundaeSwap Labs، صرافی غیر متمرکز مبتنی بر کاردانو برخی از تصورات غلط و رایج در مورد این موضوع را برطرف کرد و مدعی شد که در واقع امکان انجام صدها معامله در هر بلوک وجود دارد. همچنین ایده ایجاد یک صرافی مبتنی بر اوردر بوک در بلاک چین کاردانو، که در اتریوم غیرممکن است، یا یک صرافی ترکیبی را مطرح کرد. SundaeSwap ادعا می کند که راه حل خاص خود را ارائه کرده است.

سر و صدا و FUD

در طی جلسه اخیر ask-me-anything، مدیرعامل IOG، چارلز هاسکینسون (Charles Hoskinson)، این اتهامات اخیر را سر و صدا و FUD دانست:

Reddit موافقت نمی کند. توییتر موافقت نمی کند. تلگرام موافقت نمی کند. بچه ها، اینها تماما سر و صدا و FUD هستند. واقعاً یکی از سخت ترین کارها در جهان این است که یک سیستم توزیع شده واقعاً مقیاس پذیر که غیر متمرکز است را ایجاد کنی و سایر بازیگران دسیسه چین آن را قبول داشته باشند.

خالق کاردانو توضیح می دهد که مقیاس بندی قراردادهای هوشمند مستلزم راه حل های خارج از زنجیره پردازش مانند Hydra است، او همچنین به سرمایه گذاری میلیون دلاری اتریوم در راه حل هایی مانند Optimistic Rolps (ORU) اشاره می کند:

شما نمی توانید این سیستم ها را به گونه ای بسازید که مقیاس آنها انجام میلیاردها تراکنش در ثانیه بر روی یک سیستم باشد. شما باید تقسیم کنید تا پیروز شوید، باید دسته بندی کنید، باید پیش پردازش کنید، باید برخی چیزها را به حوزه های مختلف منتقل کنید.

هاسکینسون همچنین گفت که در صورت وجود تقاضا و فعالیت تجاری کافی، می توان یک DEX بسیار پیچیده را به عنوان یک زنجیره جانبی ایجاد کرد.

 

 

منبع
u.today
لینک کوتاه
https://arznews.net /?p=3032

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

شما باید وارد شده برای ارسال نظر.