۱۶ / ۰۳ / ۱۴۰۲
Asia/Tehran 23:45

ارزش کل قفل شده در تمام دیفای نزدیک به ۲۰۰ میلیارد دلار است

02:42۰

کل ارزش قفل شده در تمام بلاک چین های سازگار با Defi

بر اساس آمار defillama.com ،امروز ارزش کل قفل شده (TVL) در defi با تغییر ۱.۰۷ درصدی در ۲۴ ساعت گذشته به ۱۷۶.۹ میلیارد دلار افزایش یافته است. TVL به طور پیوسته به منطقه ۲۰۰ میلیارد دلاری نزدیک شده است و اکنون Uniswap برتری ۳ درصدی در بین انواع برنامه های defi دارد. از آنجایی که اکثر TVL در برنامه تقویت شده توسط زنجیره اتریوم قفل شده است، برنامه دیفای Aave (آوه) ۱۶.۰۴ میلیارد دلار و Curve (کِرو) ۱۳.۹۲ میلیارد دلار به دست آورده اند.

با این حال ، تعدادی از زنجیره های دیگر میلیاردها دلار به کل TVL دیفای کمک کرده اند. در حالی که Ethereum (ETH) در روز یکشنبه حدود ۱۳۰.۰۷ میلیارد دلار در اختیار دارد ، Binance Smart Chain (BSC) حدود ۱۹.۰۵ میلیارد دلار TVL در اختیار دارد. پس از آن Terra (7.84 میلیارد دلار) ، پالیگان (۵.۳۴ میلیارد دلار) ، سولانا (۴.۳ میلیارد دلار) ، آوالانچ (۲.۳۶ میلیارد دلار) و Klaytn (1.29 میلیارد دلار) قرار دارند.راه اندازی اخیر راه حل مقیاس پذیری شبکه اصلی Arbitrum برای اتریوم در روز یکشنبه تقریباً ۲،۳۴۳،۵۳۱ دلار TVL دارد.

در مورد پلتفرم های صرافی غیرمتمرکز (dex) ، Curve با ۱۳.۹۲ میلیارد دلار بیشترین TVL را امروز دارد و پس از آن Pancakeswap مبتنی بر BSC با ۵.۹۴ میلیارد دلار و Uniswap دارای ۵.۳ میلیارد دلار TVL هستند. آمار Dune Analytics نشان می دهد که فقط برای زنجیره اتریوم ، در بین ۱۶ پلتفرم مختلف dex ، در هفت روز گذشته ۱۹ میلیارد دلار مبادله جهانی(global swaps) انجام شده است. ۲.۲۴ میلیارد دلار در ۲۴ ساعت و یونی سواپ ۶۹.۲٪ از کل حجم dex را در بین ۱۶ پلتفرم dex در اختیار دارد.

یونی سواپ همچنان صرافی غیرمتمرکز برتر اتریوم باقی می ماند ، آدرس های Defi منحصر به فرد به ۳.۳ میلیون افزایش می یابد

آمارهای هفت روزه نشان می دهد که Uniswap تقریباً ۱۲،۹۵۲،۶۲۱،۷۹۳ دلار در معاملات جهانی مبادله کرده است. ۸۸٪ حجم مستقیماً از برنامه های dex ناشی می شود اما بقیه حجم (۱۱.۷٪) از طریق صرافی‌های غیرمتمرکز تجمیع کننده نقدینگی مانند ۱inch ، 0x API ، Matcha و Paraswap هدایت می شود. تعداد کاربران defi یا آدرس های منحصر به فرد در برنامه های defi مبتنی بر اتریوم ۳.۳ میلیون نفر است. بزرگترین برنامه های وام دهی امروزه به ترتیب شامل پلتفرمهایی هایی مانند Aave ، Compound ، Anchor ، Venus و Cream Finance است.

از نظر رتبه بندی TVL مبتنی بر بازده در defillama.com ، کانوکس فایننس(Convex Finance) در روز یکشنبه مقام برتر را دارد. پس از آن Yearn Finance ، Alpaca Finance ، Tranches و Autofarm قرار دارند. بزرگترین دارایی دیفای از نظر ارزش قفل شده ، wrapped bitcoin (WBTC) با ۱۰.۰۵ میلیارد دلار است. دومین دارایی بزرگ دیفای hbtc (HBTC) با ۱.۷۴ میلیارد دلار و mirror (MIR) با ۱.۰۱ میلیارد دلار است.

 

منبع
news.bitcoin
لینک کوتاه
https://arznews.net /?p=3160

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

شما باید وارد شده برای ارسال نظر.