۱۹ / ۰۳ / ۱۴۰۲
Asia/Tehran 23:23

SEC هشدار جدید سرمایه گذاران در برابر کلاهبرداری های سرمایه گذاری رمزارزی را منتشر کرد

02:00۰

کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) هشدار جدیدی در مورد کلاهبرداری های سرمایه گذاری مربوط به دارایی های دیجیتال و رمزارز ها را منتشر کرد.

اطلاعیه ای که توسط دفتر آموزش و حمایت و سرمایه گذاری SEC و بخش ویژه استراتژی خرد SEC اجرا می شود ، ضررهای ویرانگری را که سرمایه گذاران خرد به دلیل کلاهبرداری با آن روبرو هستند را برجسته کرد.

SEC محبوبیت روزافزون عرضه اولیه کوین ، از جمله رمزارزها ، کوین و توکن ها را دلیل اصلی رشد کلاهبرداری ها و سوء استفاده ها عنوان کرد.

SEC همچنین گفت که افزایش قیمت دارایی های دیجیتالی عامل مهمی برای کلاهبرداران برای جلب سرمایه گذاران مشکوک بوده است:

سرمایه گذاران ممکن است نسبت به فرصت های سرمایه گذاری که شامل چیزهای جدید یا پیشرفته است ، شک و تردید نداشته باشند یا در ترس از دست دادن (FOMO) گرفتار شوند. یکی از دلایل اصلی FOMO در بین سرمایه گذاران این طرز فکر است که آنها فرصتی برای ثروتمند شدن از دست خواهند داد.

برای کمک به سرمایه گذاران ، SEC به سرمایه گذاران دارایی های دیجیتالی پیشنهاد می کند که علاوه بر توجه به علائم هشداردهنده برای کلاهبرداری احتمالی ، از جمله وعده بازگشت سرمایه زیاد ، مجوز نامشخص و وضعیت ثبت نام و توصیفات جعلی ، خطرات را درک کرده و ارزیابی کنند.

SEC کلاهبرداری ۲ میلیارد دلاری BitConnect را برجسته کرد که منجر به ضررهای هنگفت برای سرمایه گذاران خرد شد. در این هشدار آمده است:

این پلتفرم ظاهراً برداشت های سرمایه گذاران از محل سرمایه های ورودی سرمایه را پرداخت می کند و بیت کوین سرمایه گذاران را مطابق با نمایندگی های خود مبادله نمی کند که منجر به سقوط این پلتفرم و از دست دادن سرمایه هنگفت سرمایه گذاران می شود.

در ۱ سپتامبر(۱۰ شهریور) ، گری جنسلر ، رئیس SEC ، بار دیگر بر نیاز به یک چارچوب نظارتی که بتواند به سرمایه گذاران رمزارزی در جلوگیری از کلاهبرداری و سایر خطرات مرتبط کمک کند ، تاکید کرد.

گنسلر گفت که ارتباط رمزارزها در پنج تا ۱۰ سال آینده بستگی زیادی به چارچوب سیاست عمومی دارد. وی در حمایت از این بیانیه گفت:

امور مالی در نهایت به اعتماد مربوط می شود.

 

 

 

 

منبع
cointelegraph
لینک کوتاه
https://arznews.net /?p=3178

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

شما باید وارد شده برای ارسال نظر.