۱۶ / ۰۳ / ۱۴۰۲
Asia/Tehran 17:02

تحلیل بیت کوین ۱۴۰۰/۰۶/۱۷

02:00۰

بیت کوین نتوانست منطقه ۵۳۰۰۰ دلاری را پشت سر بگذارد و در نهایت افت قیمت عمده ای را تجربه کرد. BTC منطقه حمایتی اصلی ۵۲۰۰۰ دلاری و میانگین متحرک ساده ساعتی ۱۰۰ را شکست تا به یک منطقه نزولی وارد شود.

در نمودار ساعتی جفت ارز BTC/USD نیز، زیر یک خط روند صعودی اصلی با حمایتی نزدیک به ۵۲۱۵۰ دلار قیمت شکسته شد. این جفت ارز حتی به شدت تا زیر محدوده حمایتی ۴۸۵۰۰ دلار کاهش یافت. سرانجام، این سقوط قیمت به زیر منطقه حمایتی ۴۵۰۰۰ دلار رسید و قیمت سطح ۴۲۰۰۰ دلار را نیز لمس کرد.

قبل از آغاز موج بهبودی، کف قیمت نزدیک تراز ۴۲۰۰۰ دلار شکل گرفت. سپس قیمت از مقاومت ۴۵۰۰۰ دلاری عبور کرد و سطح فیبوناچی اصلاحی ۲۳.۶% حرکت نزولی سقف نوسانی ۵۲۸۰۰ دلار به کف قیمت ۴۲۰۰۰ دلار  را شکست.

در روند صعودی، اولین مقاومت نزدیک به سطح ۴۷۵۰۰ دلار در مقابل بیت کوین خواهد ایستاد که در نزدیکی سطح اصلاحی فیبوناچی ۵۰ درصدی حرکت کاهشی ۵۲۸۰۰ دلار به ۴۲۰۰۰ دلار واقع است. اولین مقاومت اصلی هم نزدیک به سطح ۴۸۵۰۰ دلار است. بسته شدن قیمت بالاتر از سطح ۴۸۵۰۰ دلار می تواند در کوتاه مدت باعث پامپ قیمت شود. مانع بزرگ بعدی برای گاوها می تواند نزدیک منطقه ۵۰۰۰۰ دلاری باشد.

اگر بیت کوین نتواند منطقه مقاومت ۴۸۵۰۰ دلاری را پشت سر بگذارد، می تواند یک افت جدید را آغاز کند. در این حالت، اولین حمایت نزدیک به سطح ۴۶۵۰۰ دلار به کمک این ارز خواهد آمد.

اولین حمایت اصلی نزدیک به تراز ۴۶۰۰۰ دلار قرار دارد. در صورت سقوط قیمت تا زیر منطقه حمایتی ۴۶۰۰۰ دلاری، احتمال ادامه این روند کاهشی قوت می گیرد. در چنین حالتی، قیمت می تواند حمایت ۴۳۵۰۰ دلار را نیز لمس کند.

اندیکاتورهای تکنیکال

MACD ساعتی برای جفت ارز BTC/USD کم کم در منطقه صعودی شتاب می گیرد.

RSI ساعتی برای جفت ارز BTC/USD اکنون زیر سطح ۵۰ قرار دارد.

حمایت اصلی: ۴۶۵۰۰ و ۴۶۰۰۰ دلار

مقاومت اصلی: ۴۷۵۰۰ و ۴۸۵۰۰ و ۵۰۰۰۰ دلار

 

 

 

 

منبع
newsbtc
لینک کوتاه
https://arznews.net /?p=3314

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

شما باید وارد شده برای ارسال نظر.