۱۶ / ۰۳ / ۱۴۰۲
Asia/Tehran 23:44
death

معرفی بازی DeathRoad، نسل بعدی بازی های اتومبیلرانی

04:53۰

در صنعت بلاکچین ، اتفاقات اخیر باعث شده میلیون ها دلار از سوی مردم به سمت بازار توکن های غیر قابل تعویض برود. این توکن ها برای کسانی که به سختی می توانند بفهمند این فناوری دیوانه وار چیست ، بیشتر گیج کننده می شود!!

 

NFT (توکن غیر قابل تعویض)

امروزه توجه جوامع به توکن های غیر قابل تعویض به طرز چشم گیری افزایش یافته است. توکن های غیرقابل تعویض (NFT) معادل ارزهای رمزنگاری شده در بلاکچین هستند که تفاوت اصلی آنها این است که هر NFT به گونه ای برنامه ریزی شده که منحصر به فرد ، متمایز و غیر قابل تقسیم باشد. بر خلاف رمزارزها ، شما نمی توانید یک NFT را با هیچ نوع دیگری مبادله کنید. به همین دلیل این توکن ها منحصر به فرد و کمیاب می شوند.

 

Metaverse (دنیای تعاملی مجازی)

علاوه بر محبوبیت روزافزون NFT ها ، متاورس ها نیز در دنیای بازی در حال پیشرفت هستند. به زبان ساده ، “Metaverse” شبکه ای از محیط های مجازی است که همیشه به اینترنت متصل هستند و به چندین کاربر اجازه می دهند به طور همزمان با یکدیگر تعامل داشته باشند.

ترکیب این دو ایده (NFTs و Metaverses) تقریباً اجتناب ناپذیر می شود ، به ویژه برای کسانی که با عناوین مرتبط با بازی یا ارزهای رمزنگاری شده آشنا هستند. با این حال ، یکی از اولین بازیهایی که این دو مفهوم را به طور عملی و هیجان انگیز ترکیب کرده است DeathRoad است.

 

DeathRoad چیست؟

DeathRoad یک بازی اتومبیل رانی و جنگی دو بعدی با دوربین از بالاست که بر روی Blockchain می باشد. این بازی دارای یک محیط متاورس است که در آن یک شهر مجازی طراحی شده که مسابقه دهندگان می توانند با یکدیگر و همچنین با محیط مجازی خود تعامل داشته باشند. بنابراین ، شهر مجازی مجهز به سالن شهر ، ورزشگاه برای نبرد ، خدمات اجاره ماشین ، بازار ، املاک و حتی نمایشگاه است. هر بخش از شهر عملکرد خاصی در بازی دارد.

به عنوان مثال ، نمایشگاه جایی است که بازیکنان برای خرید اقلام درون بازی مانند اتومبیل و اسلحه می روند که به آنها کمک می کند در برابر سایر بازیکنان نبرد کنند یا در مسابقات برگزار شده در بازی شرکت کنند. بازیکنان می توانند ملک را در قالب زمین مجازی خریداری کرده و به سایر بازیکنان در بازار این پلتفرم بفروشند. بازیکنان می توانند از بخش Battle Mode دیدن کرده تا مهارت های مسابقه ای و مبارزه ای خود را در برابر سایر بازیکنان آزمایش کنند. علاوه بر این ، تالار شهر به عنوان ساختار حکمرانی کل پلتفرم عمل می کند که در آن بازیکنان می توانند در مورد به روزرسانی ها و پیشرفت های پلتفرم نظر بدهند.

 

بیش از یک بازی معمولی

هر آیتم درون بازی در متاورس DeathRoad به صورت NFT ساخته شده است ، بنابراین به کاربران پلتفرم کنترل و مالکیت مطلق می دهد. این امر همچنین DeathRoad را به یک پلتفرم بازی برای درآمد ، بیش از یک بازی ویدیویی معمولی تبدیل می کند. بازیکنان بازی می توانند به سادگی در چالش های مختلف روی این پلتفرم به سلاح ها و اتومبیل های مبتنی بر NFT مجهز شوند. DeathRoad ساخته شده بر روی Binance Smart Chain (BSC) که یک رقیب اتریوم می باشد و به دلیل مقیاس پذیری و هزینه های کم تراکنش شناخته می شود.

توکن بومی این بازی “DRACE” است. از این توکن برای پرداخت ها در بازی استفاده می شود. بنابراین ، بازیکنان از آن در بازار NFT یا در نمایشگاه برای خرید NFT های درون بازی استفاده می کنند. آنها همچنین می توانند با تکمیل چندین چالش در بازی ، DRACE کسب کنند. DeathRoad برای تسهیل اقتصاد خودپایدار گیمرها طراحی شده است. بازیکنان با حداقل ۵ ماشین مجازی NFT می توانند ملک را به صورت زمین مجازی خریداری کرده یا یک گاراژ در داخل بازی راه اندازی کنند. هنگامی که بازیکن دارای گاراژ مملو از اتومبیل است ، می تواند خدمات اجاره اتومبیل را باز کرده و از اجاره اتومبیل های مبتنی بر NFT به سایر بازیکنان ، DRACE دلار کسب کند. کل اکوسیستم به گونه ای طراحی شده است که بازیکنان بدون گاراژ یا می توانند اتومبیل های مجازی را در بازار بخرند یا از کسانی که گاراژ دارند اجاره کنند. همچنین ، بازی برای بازیکنانی که مجموعه خودروهای NFT خود را گسترش می دهند ، مشوق حکمرانی در شهر است زیرا وزن آرا در شهرداری با تعداد اتومبیل های کاربر تعیین می شود.

 

آینده بازی های متاورس

تا به امروز ، DeathRoad گام های مهمی در جهت ایجاد یک متاورس بازی که شامل توکن های غیرقابل تعویض است برداشته است. تاکنون ، این شرکت مشارکت های متعددی را در چارچوب خود جمع آوری کرده است. در ادامه ، DeathRoad قصد دارد نقشه ها ، سلاح ها و مراحل بیشتری را اضافه کند و تلاش می کند برای بهبود بیشتر کاربرد NFT و Metaverse. اگرچه بحث های گسترده ای در مورد چگونگی استفاده از NFT ها در باز کردن قدم اصلی استفاده از متاورس وجود دارد ، اما مثالهای عملی کمی در این زمینه وجود دارد. مسلماً صنعت بازی های ویدئویی از رشد گسترده ای با ارزش تخمینی بیش از ۱۶۲ میلیارد دلار برخوردار است.

با این حال ، همانطور که در DeathRoad مشاهده می شود ، ترکیب NFT و متاورس می تواند به جذاب تر کردن تجربه بازی های تحت بلاکچین بیافزاید و باید منتظر ماند و دید که چه شرکت های بزرگ دیگری در این صنعت نوپا وارد خواهند شد.

 

 

منبع
coinquora.com
لینک کوتاه
https://arznews.net /?p=3321

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

شما باید وارد شده برای ارسال نظر.