۱۶ / ۰۳ / ۱۴۰۲
Asia/Tehran 17:09

تظاهرات مردم در السالوادور علیه پذیرش بیت کوین

01:54۰

صدها نفر از مردم السالوادور در خیابان های پایتخت این کشور بر علیه قانون تصویب بیت کوین به عنوان ارز قانونی اعتراض کردند در حالی که راه اندازی اولیه سیستم های مورد نیاز در جهت پذیرش ارز دیجیتال ،در این کشور با مشکل روبه رو شد.

السالوادور اولین کشوری است که بیت کوین را به عنوان ارز قانونی می پذیرد.

معترضان برای مقابله با استقرار پلیس در محل ، لاستیک ها را آتش زدند و در مقابل ساختمان دیوان عالی کشور به آتش بازی روی آوردند.

یکی از ساکنان سان سالوادور که با پذیرش این رمزارز مخالف است ، گفت:

این ارز به درد فروشندگان پوپوسا (Pupusa) ،یکی از غذاهای محلی معروف السالوادور، رانندگان اتوبوس ویا مغازه داران نمی خورد.این نوع ارز برای سرمایه گذاران بزرگ که می خواهند با منابع اقتصادی خود ریسک کنند، ایده آل است.

این اعتراض در حالی صورت گرفت که دولت السالوادور در اولین روز راه اندازی این قانون ، برای رفع اشکالات فنی آن به سرعت اقدام کرد. پیش از راه اندازی ، السالوادور ۴۰۰ بیت کوین به ارزش حدود ۲۰ میلیون دلار خریداری کرد .

در نوشته ای که معترض در دست دارد آمده است :
لایحه بیت کوین باید لغو شود ، زیرا فساد و فقر بیشتری به همراه خواهد داشت.

مقامات اقتصادی موظفنداز لایحه پذیرش بیت کوین پیروی کنند وقیمت تمامی محصولات و خدمات باید بر حسب دلار و بیت کوین ارائه شود.

علی رغم بدبینی گسترده در داخل کشور و هشدارهای بین المللی درباره خطرات تصویب چنین قاونی ، السالوادور اولین کشور در جهان است که بیت کوین را به عنوان ارز قانونی پذیرفت.
منبع
aljazeera
لینک کوتاه
https://arznews.net /?p=3427

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

شما باید وارد شده برای ارسال نظر.