۱۶ / ۰۳ / ۱۴۰۲
Asia/Tehran 17:57

راه اندازی گزینه های معاملاتی برای سولانا و کاردانو توسط Delta Exchange

02:00۰

پلتفرم مشتقات رمزنگاری Delta Exchange روز چهارشنبه اعلام کرد که معاملات آتی را در سولانا(SOL) و کاردانو  (ADA) راه اندازی کرده است و به سرمایه گذاران یک نقطه دسترسی جدید به آلت کوین های پیشرو می دهد.

به گفته دلتا(Delta)، عرضه اولیه گزینه های کال/پوت (call/put) سولانا و کاردانو، سررسید روزانه خواهد داشت و سررسیدهای هفتگی و ماهانه بعداً در دسترس قرار خواهد گرفت.

گزینه ها به مالکان حق می دهند، اما نه تعهد برای خرید یا فروش اوراق بهادار خاص با قیمت مشخص در بازه زمانی از پیش تعیین شده. گزینه های کال/پوت به شدت در بازارهای سنتی استفاده می شود اما در بازارهای رمزنگاری هم رایج شده است.

Delta Exchange در حال حاضر معاملات گزینه هایی را برای بیت کوین (BTC) ، اتریوم (ETH) ، ریپل (XRP)، بیت کش پی (BCP) و بایننس کوین (BNB) ارائه می دهد. براساس گزارش Cointelegraph، این صرافی مشتقات، چندین محصول اختیاری را در اواسط ۲۰۲۰(۱۳۹۹) عرضه کرد.

بازار مشتقات رمزنگاری در سال جاری رشد چشمگیری داشته است و معامله گران با سرکوب مقررات مقامات مالی جهانی مبارزه می کنند. صرافی ارزهای رمزنگاری Binance اخیراً اعلام کرد که معاملات مشتقات را برای کاربران هنگ کنگ در میان فشارهای محلی محدود می کند. در ایالات متحده، مقامات کمیسیون معاملات آتی کالا(CFTC) حمایت خود را از اجرای گسترده تر مشتقات مبتنی بر رمزنگاری اعلام کرده اند.

پس از سکونی در اواسط تابستان، معاملات گزینه ها در ماه آگوست(مرداد) به طور قابل توجهی افزایش یافت. چرا که بازارهای رمزنگاری با جهش گسترده ای مواجه شدند. در اواسط ماه آگوست، علاقه مندی به گزینه های بیت کوین بیش از دو برابر از پایین ترین سطح سالانه خود در اواخر ژوئن(اوایل تیر)، افزایش یافت.

تحقیقات انجام شده توسط CoinMarketCap نشان داد که تا دسامبر ۲۰۲۰ (دی ۱۳۹۹)، مشتقات ۵۵ درصد از کل بازار ارزهای رمزنگاری شده را تشکیل می دادند. رشد پلتفرم هایی مانند FTX ، Bybit و Delta نشان می دهد که مشتقات ممکن است درصد بیشتری از کل بازار را به خود اختصاص دهند.

 

 

منبع
cointelegraph
لینک کوتاه
https://arznews.net /?p=3451

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

شما باید وارد شده برای ارسال نظر.