۱۲ / ۰۳ / ۱۴۰۲
Asia/Tehran 14:09

Nansen : نهنگ ها به بایننس اسمارت چین علاقه زیادی دارند

02:00۰

بر اساس گزارش شرکت نان‌سن (Nansen)، بایننس اسمارت چین ده برابر بیشتر از اتریوم میزبان تراکنش های انجام شده در ماه های اخیر بوده است.

هزینه های گزاف تراکنش ها در بستر اتریوم باعث شده است سرمایه گذاران خرد با کیف پول های کوچکتر به ناچار به دنبال فرصت های سرمایه گذاری در زنجیره های دیگر باشند. در این میان بایننس اسمارت چین یکی از رقبای اصلی اتریوم است که از دو مزیت زمان معاملات سریع تر و کارمزدهای کمتر برخوردار است. در این گزارش آمده است، تعداد تراکنش‌های انجام شده در بایننس اسمارت چین در ماه‌های می (اردیبهشت و خرداد) و آگوست (مرداد و شهریور) امسال ۱۰ برابر تراکنش‌ها در شبکه اتریوم بوده است

شایان ذکر است که بایننس اسمارت چین با هدف سرعت بیشتر، مقیاس پذیری و قابلیت همکاری بین زنجیره ای بهینه سازی شده است، اما غیر متمرکز نیست. این بدان معناست که این پروتکل می تواند به تراکنش های بسیار بالاتری نسبت به اتریوم دست یابد. در نتیجه، هزینه معاملات نیز در آن بسیار ارزان تر است.

گزارش نان‌سن تصریح کرده است که پنکیک سوآپ (PancakeSwap)، بزرگترین صرافی غیر متمرکز در زنجیره هوشمند بایننس، در ماه آوریل (فروردین و اردیبهشت) به لحاظ معاملات روزانه از اتریوم پیشی گرفته است. علاوه بر این، این گزارش نشان می دهد که سرمایه گذاران بزرگتر یا به اصطلاح نهنگ ها اخیراً به سمت بایننس اسمارت چین هجوم آورده اند.

داده ها حاکی از آن هستند که تقریباً ۷.۴ درصد از صندوق های رمزنگاری، ۴۵.۶ درصد از معامله گران آربیتراژ و ۳۹.۱ درصد از تامین کنندگان نقدینگی بزرگ، هم به بلاکچین اتریوم و هم بایننس اسمارت چین علاقمند هستند ولی نکته اینجاست که معاملات استیبل کوین با ارزشی بالغ بر ۱ میلیون دلار به طور مستمر ۹۰ درصد از کل حجم معامله شده در پنکیک سوآپ را به خود اختصاص می دهد که نشانگر آن است که نهنگ ها در کنار فعالان کوچکتر بازار به طور فعال از این شبکه استفاده می کنند.

با توجه به اینکه دیگر پروتکل های لایه ۱ مانند سولانا، اوالانچ و فانتوم نیز از محبوبیت زیادی برخوردار شده اند، باید دید که در آینده اتریوم و بایننس اسمارت چین در رقابت با یکدیگر چگونه عمل خواهند کرد.

 

 

 

 

منبع
Crcryptobriefing
لینک کوتاه
https://arznews.net /?p=3482

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

شما باید وارد شده برای ارسال نظر.