۱۶ / ۰۳ / ۱۴۰۲
Asia/Tehran 17:08

راه اندازی برنامه آزمایشی استخراج بیت کوین توسط Blockstream و Macquarie Group

02:00۰

شرکت Blockstream، توسعه دهنده زیرساخت Blockchain با گروه مک کواری (Macquarie Group)، یک بانک سرمایه گذاری چند ملیتی استرالیا، همکاری کرده تا یک سیستم آزمایشی جدید برای تأسیسات استخراج بیت کوین (BTC) با دستور کار جایگزین های کربن-خنثی را راه اندازی کند.

به عنوان بخشی از این پروژه آزمایشی، Macquarie در یکی از تأسیسات استخراج شرکت Blockstream سرمایه گذاری می کند. این به Macquire اجازه می دهد تا فرصت های جدیدی را در زمینه انرژی های تجدیدپذیر کشف کند که می تواند برای ابتکارات پایدارتر استخراج بیت کوین راه اندازی شود.

Macquarie Group، یکی از بزرگترین سرمایه گذاران نهادی در زیرساخت های انرژی های تجدیدپذیر است که با تولید ۴۴ گیگاوات تولید در دست توسعه یا ساخت تا ۳۱ مارس ۲۰۲۱ (۱۱ فروردین ۱۴۰۰) میباشد.

Blockstream پس از افزایش موفقیت آمیز ۲۱۰ میلیون دلار سرمایه در تامین مالی سری B، جاه طلبی های خود را در صنعت استخراج بیت کوین گسترش داده است. علاوه بر جمع آوری کمک های مالی موفق، این شرکت فاش کرد که مالکیت معنوی Spondoolies، تولید کننده سخت افزار استخراج بیت کوین را به دست آورده است. در نتیجه، تیم اصلی Spondoolies به واحد ASIC جدید Blockstream پیوست.

همانطور که Cointelegraph در ماه ژوئن(خرداد) گزارش داد، تمرکز روزافزون Blockstream بر استخراج بیت کوین، باعث شد جک دورسی(Jack Dorsey) مدیر عامل توئیتر، مبلغ ۵ میلیون دلار برای تأسیسات استخراج با انرژی خورشیدی اختصاص دهد.

استخراج بیت کوین در سال جاری پس از آنکه ایلان ماسک(Elon Musk)، مدیرعامل تسلا، ظاهراً از این ارز رمزنگاری شده، بیت کوین، به دلیل نگرانی هایی مبنی بر ناپایدار بودن شبکه آن، خودداری کرد، مورد توجه قرار گرفت. به زودی پس از آن، بحث عمومی در مورد بیت کوین با منابع تجدیدپذیر ظاهر شد و مایکل سایلور(Michael Saylor)، قهرمان این صنعت، گروه صنعتی متشکل از استخراج کنندگان BTC را تشکیل داد. به نظر می رسد ماسک موضع خود را در مورد تأثیرات منفی ماینرها بر محیط زیست عوض کرده و تأیید کرده است که یکی دیگر از شرکت های او، اسپیس ایکس(SpaceX) نیز بیت کوین دارد.

پس از آنکه این صنعت دچار اختلال بزرگی از سوی چین شد، که عملاً ماینرهای BTC را در اوایل سال جاری ممنوع اعلام کرد، به نظر می رسد هش ریت در شبکه بیت کوین دوباره در حال رشد است.

 

 

منبع
cointelegraph
لینک کوتاه
https://arznews.net /?p=3494

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

شما باید وارد شده برای ارسال نظر.