۱۲ / ۰۳ / ۱۴۰۲
Asia/Tehran 13:50

تحلیل اتریوم ۱۴۰۰/۰۶/۲۲

02:00۰

اتریوم تلاش کرد حرکت بازیابی قیمت خود را بالاتر از سطح ۳۴۰۰ دلار ادامه دهد. ولی موفق نشد مقاومت ۳۴۵۰ دلاری را پشت سر بگذارد و بالاتر از میانگین متحرک ساده ساعتی ۱۰۰ باقی بماند.

بالاترین سطح قیمت در نزدیکی تراز ۳۴۵۰ دلار شکل گرفت و اتر نیز مانند بیت کوین با افت جدیدی روبرو شد. با آغاز این روند کاهشی، قیمت زیر سطوح حمایت ۳۳۵۰ دلار و ۳۳۲۰ دلار شکسته شد. اتر با قیمتی پایین تر از سطح فیبوناچی اصلاحی ۵۰٪ حرکت صعودی کف نوسانی ۳۱۴۸ دلار به سقف قیمت ۳۴۵۰ دلار معامله شد.

در حال حاضر اتر با قیمتی بسیار پایین تر از ۳۴۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ساعتی ۱۰۰ معامله می شود. در نمودار ساعتی جفت ارز ETH/USD نیز یک خط روند نزولی اصلی با مقاومتی نزدیک به ۳۴۰۰ دلار در حال تشکیل است.

در صورت افزایش قیمت، اولین مقاومت نزدیک به سطح ۳۳۲۰ دلار در مقابل گاوها قرار می گیرد. اولین مقاومت اصلی نیز نزدیک به سطح ۳۳۸۰ دلار واقع است. حرکتی قدرتمند بالاتر از سطوح ۳۳۸۰ دلار و ۳۴۰۰ دلار می تواند شانس جهش قیمت را افزایش دهد. در این حالت، مقاومت اصلی بعدی نزدیک به تراز ۳۵۰۰ دلار قرار خواهد داشت.چ

اگر اتریوم نتواند حرکت خود را بالاتر از سطوح مقاومت ۳۳۵۰ و ۳۴۰۰ دلار ادامه دهد، می تواند حرکت نزولی دیگری را آغاز کند. در چنین شرایطی، اولین حمایت نزدیک به سطح ۳۲۲۰ دلار به کمک این ارز خواهد آمد.

گفتنی است که سطح فیبوناچی اصلاحی ۷۶.۴٪ حرکت صعودی کف نوسانی ۳۱۴۸ دلار به سقف قیمت ۳۴۵۰ دلار نیز نزدیک تراز ۳۲۲۰ دلار قرار دارد. شکست نزولی زیر سطوح حمایتی ۳۲۲۰ و ۳۲۰۰ دلاری می تواند احتمال ریزش بیشتر قیمت را به دنبال داشته باشد. حمایت اصلی بعدی در حال حاضر در نزدیکی منطقه ۳۱۵۰ دلار شکل می گیرد و پایین تر از این سطح، احتمال لمس مجدد تراز ۳۰۰۰ دلار قوت می گیرد.

اندیکاتورهای تکنیکال

MACD ساعتی برای جفت ارز ETH/USD کم کم در منطقه نزولی شتاب می گیرد.

RSI ساعتی برای جفت ارز ETH/USD زیر سطح ۵۰ است.

حمایت اصلی: ۳۲۰۰ دلار

مقاومت اصلی: ۳۳۸۰ دلار

 

 

منبع
newsbtc
لینک کوتاه
https://arznews.net /?p=3846

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

شما باید وارد شده برای ارسال نظر.