۱۶ / ۰۳ / ۱۴۰۲
Asia/Tehran 00:47

نگاهی کلی به وضعیت بازار ۱۴۰۰/۰۶/۲۲

02:01۰

سقوط بیت کوین زیر ۴۶ هزار دلار

در عرض یک هفته بازار نوسانی کریپتو می تواند شاهد تغییرات بی شماری باشد. دوشنبه هفته گذشته بیت کوین با ایستادن بالای سطح ۵۰ هزار دلار سطوح بالاتر قیمت را هدف گرفته بود. حتی این ارز تاحدودی موفق شد و ۵۳ هزار دلار را به عنوان بالاترین قیمت چند ماه اخیر لمس کرد؛ تا اینکه یک تصادف ناگهانی، ۱۰ هزار دلار از ارزش این ارز کاست.

از آن زمان، علی رغم بهبود اولیه قیمت تا مرز ۴۶۰۰۰ دلار و تحکیم چند روزه در همین محدوده، خرس ها این حرکت را در بالاترین سطح روزانه آن یعنی ۴۶۵۰۰ دلار متوقف کردند. آنها این دارایی را یکبار دیگر پایین کشاندند و باعث ریزش ۲۰۰۰ دلاری قیمت BTC شدند. در حال حاضر، ارز رمزنگاری شده اول بازار با قیمتی زیر ۴۴۰۰۰ دلار ترید می شود.

ارزش بازار بیت کوین امروز تا ۸۴۰ میلیارد دلار کاهش یافته است، اما چیرگی آن بر آلتکوین ها به خاطر قرمزپوش شدن بازار، تا ۴۱.۵ درصد افزایش یافته است.

حمام خون در شهر آلتکوین ها

وضعیت کوین های جایگزین اکنون از رهبر آنها بدتر است. اتریوم مقدار قابل توجهی از ارزش خود را دوباره (۷ درصد) از دست داده و در حال حاضر زیر ۳۲۰۰ دلار قرار گرفته است. شایان ذکر است که دومین ارز رمزنگاری شده بزرگ بازار ده روز پیش با قیمتی بالای ۴۰۰۰ دلار ترید می شد.

کاردانو که ساعاتی پیش هارد فورک آخر آن پیاده سازی شد، با کاهشی دو رقمی روبرو گردید. در اثر این ریزش قیمت ADA به حدود ۲.۳ دلار رسیده است.

بایننس کوین با حدود ۵% ریزش به زیر ۴۰۰ دلار کاهش یافته است، ریپل با همین میزان کاهش، به زیر ۱ دلار نزدیک شده است؛ دوج کوین، لایت کوین، بیت کوین کش و چین لینک هم امروز ضررهای مشابهی را ثبت کرده اند.

سولانا و ترا، دو مورد از بهترین ارزهای اخیر، به ترتیب ۱۶ و ۲۰ درصد افت کرده اند. به این ترتیب، قیمت SOL به ۱۵۰ دلار رسیده است، در حالی که LUNA تا مرز ۳۵ دلار کاهش یافته است.

پولکادات تنها آلتکوین بزرگ سبز رنگ امروز است که ۵ درصد افزایش یافته و به بالای ۳۳ دلار رسیده است.

ریزش های دو رقمی بیشتر را می توان در آلتکوین های کوچکتری مثل Avalanche (-18%), Fantom (-15%), Celo (-14%), Arweave (-13%), NEAR Protocol (-12%), Revain (-10%) و Mina (-10%) مشاهده کرد.

ارزش بازار ارزهای رمزنگاری شده ۱۱۰ میلیارد دلار دیگر در تایم فریم روزانه کاهش یافته و اکنون به ۲ تریلیون دلار رسیده است.

 

 

منبع
cryptopotato
لینک کوتاه
https://arznews.net /?p=3890

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

شما باید وارد شده برای ارسال نظر.