۱۲ / ۰۳ / ۱۴۰۲
Asia/Tehran 13:22

تحلیل اتریوم ۱۴۰۰/۰۶/۲۳

02:00۰

قیمت اتریوم در نزدیکی سطح ۳۴۵۰ دلار قرار گرفت و روند کاهشی جدیدی را آغاز کرد. در پی این افت قیمت، اتر (ETH) با قیمتی زیر سطح حمایتی ۳۲۲۰ دلار معامله شد و پایین تر از میانگین متحرک ساده ساعتی ۱۰۰ قرار گرفت. پس از آن، حمایت ۳۱۶۰ دلاری را شکست و با پایین ترین سطح قیمت روزانه در حدود تراز ۳۱۱۵ دلار معامله شد.

اخیراً، موج بهبودی قیمت، بالاتر از سطح ۳۲۲۰ دلار آغاز شده است. قیمت بالاتر از سطوح مقاومت ۳۲۵۰ دلار و ۳۲۸۰ دلار شکسته شد و از سطح فیبوی اصلاحی ۵۰% روند نزولی اخیر سقف نوسانی ۳۴۵۰ دلار به کف قیمت ۳۱۱۱ دلار عبور کرد.

در این روند صعودی، قیمت نزدیک به تراز ۳۳۵۰ دلار و میانگین متحرک ساده ساعتی ۱۰۰ با مقاومت نسبتاً قدرتمندی روبرو است. یک خط روند نزولی کلیدی با مقاومتی نزدیک به ۳۳۷۰ دلار نیز در نمودار ساعتی جفت ارز ETH/USD شکل می گیرد.

اولین مقاومت اصلی نزدیک به سطوح ۳۳۸۰ دلار و ۳۴۰۰ دلار قرار دارد. ادامه حرکت بالاتر از تراز ۳۴۰۰ دلار می تواند شانس افزایش مستمر قیمت را بیشتر کند. مقاومت اصلی بعدی نزدیک به سطح ۳۵۰۰ دلار می باشد. هرگونه افزایش بیشتر می تواند زمینه حرکت به سمت تراز ۳۶۲۰ دلار را فراهم کند.

اگر اتریوم نتواند حرکت خود را بالاتر از سطوح مقاومت ۳۳۸۰ و ۳۴۰۰ دلار ادامه دهد، می تواند حرکت نزولی دیگری را آغاز کند. اولین حمایت در این روند نزولی نزدیک به سطح ۳۲۲۰ دلار خواهد بود

به نظر می رسد حمایت اصلی بعدی نزدیک به سطح ۳۱۵۰ دلار شکل گیرد. شکست نزولی زیر حمایت های ۳۲۰۰ دلاری و ۳۱۵۰ دلاری می تواند قیمت را بیشتر پایین بکشد. در این حالت، قیمت حتی می تواند تا زیر سطح ۳۱۰۰ دلار کاهش یابد. مانع بعدی پیش روی خرس ها احتمالاً نزدیک به سطح ۳۰۰۰ دلار خواهد بود.

اندیکاتورهای تکنیکال

MACD ساعتی برای جفت ارز ETH/USD کم کم در منطقه صعودی شتاب می گیرد.

RSI ساعتی برای جفت ارز ETH/USD بالاتر از سطح ۵۰ است.

حمایت اصلی: ۳۱۵۰ دلار

مقاومت اصلی: ۳۴۰۰ دلار

 

 

منبع
newsbtc
لینک کوتاه
https://arznews.net /?p=3970

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

شما باید وارد شده برای ارسال نظر.