۱۶ / ۰۳ / ۱۴۰۲
Asia/Tehran 16:32

از زمان ارتقاء لندن ۱ میلیارد دلار ETH سوزانده شده است

02:34۰

این رقم عظیم توسط بنیانگذار EthHub و Daily Gwei ، آنتونی ساسانو(Anthony Sassano) مشاهده شد که در ۱۶ سپتامبر(امروز) در توییتی نوشت که میزان ETH سوخته از ۳۰۰۰۰۰ فراتر رفته است.

در زمان نگارش این مقاله ، پلتفرم ultrasound.money که فرآیند سوزاندن را دنبال می کند ، گزارش سوزانده شدن  ۳۰۲،۲۹۵ ETH در مجموع را اعلام کرده است. با قیمت های فعلی ، این رقم کمی بیش از ۱ میلیارد دلار است.

فرآیند سوزاندن در ۵ آگوست(۱۴مرداد) با ارتقاء لندن اتریوم و همراه با آن، EIP-1559 مورد انتظار آغاز شد. ارتقاء مکانیسم کارمزد تراکنش را تغییر داد تا حراج ها را کنار گذاشته و محاسبات کارمزد را در حین سوزاندن بخشی از کارمزد شبکه قابل پیش بینی تر کند.

اتریوم غیرتورمی یا نه؟

نرخ فعلی سوزاندن حدود ۵ ETH در دقیقه است که  ۷۲۰۰ ETH در روز یا ۲.۶ میلیون در سال می شود. این مقدار به طور نظری بیش از ۹ میلیارد دلار در سال با قیمت دارایی های جاری است.

 

اتریوم در حال حاضر تحت بار سنگینی قرار دارد بنابراین این ارقام در بالاترین حد خود قرار دارند و قیمت ها ثابت نیستند که به متغیرها می افزاید. ردیاب همچنین دارای شبیه ساز رشد عرضه است که نشان می دهد نرخ فعلی تورم ۲.۳ درصد در سال است زیرا سالانه ۵.۴ میلیون ETH استخراج می شود.

 

هنگامی که “ادغام اتفاق می افتد ، انتظار می رود که صدور اتریوم غیرتورمی شود چرا که بیش از آنکه ETH سوزانده شود تولید می شود. شبیه سازی در حال حاضر این رقم را در ۱.۹- نشان می دهد.

ادغام زمانی اتفاق می افتد که زنجیره ETH 1.0 با ETH 2.0 Beacon Chain ادغام یا متصل می شود که پایان اثبات کار و گذار به اثبات سهام است. طبق اسناد رسمی ، انتظار می رود این اتفاق در سه ماهه اول یا دوم ۲۰۲۲ رخ دهد.

بزرگترین مصرف کننده کارمزد در حال حاضر بازار NFT اُپن سی(OpenSea) است که حدود ۸۵۰ ETH یا تقریبا ۳ میلیون دلار کارمزد در ۲۴ ساعت گذشته تولید کرده است.

میانگین کارمزد تراکنش در حال حاضر حدود ۲۳ دلار است و عملیاتهای پیچیده تر قرارداد هوشمند یا مبادله توکن با توجه به Etherscan تا ۵۵ دلار هزینه دارد.

به روز رسانی قیمت ETH

به گفته CoinGecko ، دارایی ۲۴ ساعت گذشته ۷ درصد افزایش یافته است و در زمان انتشار این مطلب با قیمت ۳۶۳۶ دلار معامله می شود.

به تازگی به بالاترین قیمت خود از زمان رکود بازار در ۷ سپتامبر رسیده است و طی سه روز گذشته به طور مداوم در حال افزایش بوده است. اتریوم برای دستیابی به هرگونه رشد قابل توجه ، باید مقاومت خود را در سطح ۳،۹۰۰ دلار از بین ببرد. از نظر نزولی ، باید در ۳۲۰۰ دلار به حمایت برسد.

 

 

منبع
beincrypto
لینک کوتاه
https://arznews.net /?p=4360

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

شما باید وارد شده برای ارسال نظر.