۱۹ / ۰۳ / ۱۴۰۲
Asia/Tehran 23:17
شطهث

Axie Infinity، بازی یا راهی برای رهایی از فقر!

07:009۰

چیزی که Axie Infinity را از سایر بازی ها متمایز می کند ، گرافیک یا گیم پلی آن نیست، بلکه اقتصاد درون بازی است که به بازیکنان مالکیت واقعی اقلام درون بازی را در قالب توکن های غیرقابل تعویض ارائه می دهد.

برخلاف بازی های معمولی که انتقال دارایی های درون بازی به خارج از سرورهای بازی غیر ممکن است، Axie Infinity تصمیم می گیرد قدرت را به بازیکنان خود واگذار کند.

مفهوم بازی برای کسب درآمد قرار است صنعت بازی را در اختیار بگیرد زیرا بیشتر گیمرها متوجه می شوند که می توانند بدون محدودیت، دارایی های درون بازی را به دست آورند، مالک آنها باشند و آنها را خریداری یا معامله کنند.

axie

Axie Infinity دارای بیش از یک میلیون بازیکن فعال روزانه است. که حدود ۶۰ درصد آنها از کشور فیلیپین هستند ، کشوری با مشکلات مالی زیادی که حقوق ماهیانه معمولی آن حدود ۴۰۰ دلار و گاهی حتی کمتر!!

پس از همه گیری ویروس کرونا در دنیا بسیاری از شغل ها از بین رفتند و نابود شدند. به همین دلیل بسیار از مردم دنیا کار و شغل خودشان را از دست دادند. در این بین کشور های فقیر بیش از بقیه کشور ها متضرر شدند که یکی از همین کشور ها، فیلیپین می باشد. بعد از همه گیری ویروس، بسیاری از مردم فیلیپین که بیرون از کشور خودشان کار می کردند و درآمد حاصل از کار خود را به کشورشان برای خانواده هایشان می فرستادند، بیکار شدند. با خانه نشین شدن سیل عظیمی از مردم فیلیپین، زمینه تولد بازی اکسی در این کشور چیده شد.

بلافاصله پس از فیلیپین ، Sky Mavis گزارش داد که اندونزی و ونزوئلا به ترتیب دوم و سوم هستند. هر دو کشور با مشکلات متعددی روبرو می باشند که منجر به بحران اقتصادی و اجتماعی شده است. کودکان ، نوجوانان و حتی بزرگسالان راهی برای کسب درآمد اضافی با بازی Axie Infinity پیدا کرده اند. چیزی که هیچ کس پیش از آن تصور نمی کرد ، کسب درآمد با انجام یک بازی ویدیویی امکان پذیر باشد.

مستند اخیری که درباره ی بازی Axie Infinity منتشر شد، لحظات احساسی داشت. که برجسته ترین آن یک زوج مسن فیلیپینی را نشان می داد که از خدا می خواستند Axie Infinity را از بین نبرد! تا تنها منبع درآمد آنها از نابود نشود.

axie

در ماه های گذشته ، داستان هایی از گوشه و کتار جهان شنیده شده که از طریق بازی کردن Axie Infinity  مردم موفق به خرید آپارتمان ، تلفن همراه ، ماشین و حتی تأمین سرمایه دانشگاه شدند. در کشور های فقیر نیز مردم برای تهیه دارو ، تهیه غذا و پرداخت قبوض خود بازی می کنند. یک منبع درآمد اضافی در این سوی کره زمین می تواند زندگی شما را نجات دهد.

در سال ۲۰۱۸ ، وقتی بازی CryptoKitties تبدیل به یک روند جدید در بازی کردن شد ، هیچ بازی واقعی برای بازی وجود نداشت و گیمرها نمی دانستند که کدام بازی بلاکچینی برای درآمد مناسب است. راستش را بخواهید، شما نمی توانستید بدانید کدام بازی دوام می آورد، زیرا اکثر آنها یا کلکسیون های بدی بودند یا بازی هایی بدون پشتوانه مناسب که محکوم به شکست بودند. اما یک بازی خاص به نام Axie Infinity وجود داشت ، یک پروژه زیرذره بین با حامیان کم اما سختگیر، که به آینده روشن بازی اعتقاد داشتند.

همانطور “Jiho” ، مدیر بخش رشد و گسترش بازی ، در پادکست “Games From The Block” توضیح داد که Axie Infinity با داشتن تیم توسعه قوی تبدیل به یک بازی موفق خواهد شد وچیزی فراتر از یک بازی دیجیتالی را ارائه خواهد داد.

Axie Infinity قبل از این که زندگی مردم فیلیپین را تغییر دهد، توسط بسیاری از جوامع گیمری به دلیل ظاهر ساده مورد تمسخر قرار گرفت که اکنون با موفقیت بازی به همه آنها ثابت شد که اشتباه می کردند. آنچه امروز به عنوان بازی هایی با کسب درآمد (Play To Earn) بوجود آمده، انقلابی در درک ما از بازی ها ویدیوئی ایجاد کرده است که فرصت درآمدزایی به افراد ضعیف از نظر اقتصادی می دهد و راه را برای راه های کسب درآمد جدید و ناشناخته هموار می کند.

axie

در نوامبر ۲۰۲۰ ، مدت ها پس از اولین گام های Axie و با پیشرفت بازی از نسخه وب به رایانه و تلفن همراه ، مردم می توانستند با هزینه ۳۰ دلار برای بازی روزی ۳ دلار از بازی درآمد کسب کنند. همین امر باعث پذیرش زودهنگام بازی توسط عموم مردم شد. بطوری که قیمت اکسی ها روز به روز افزایش یافت و پس از ۳۰ دلار به ۱۰۰ دلار هزینه اولیه در بهار ۲۰۲۱ رسید. لازم به ذکر است که اکنون بازی آنچنان بزرگ شده که برای تهیه ۳ اکسی که نیاز اولیه برای شروع بازیست مبلغی حدود ۱۰۰۰ دلار پول لازم است!

بازی با تکنیل کردن ماموریت ها در بازی به بازیبازان روزانه ۱۵۰ ارز SLP جایزه می داد. که این مقداردر آن زمان چیزی حدود همان ۳ دلار بود که در قبل گفته شد که به مرور با ارزش پیدا کردن ارزSLP  این مقدار به روزانه ۳۰ دلار هم رسید. اکنون شرکت سازنده برای ایجاد تعادل بین پاداشها مقدار SLP که روزانه به کاربران میداد را به ۷۵ SLP کاهش داده است. بنابراین مردم دائماً در حال بازی و جمع آوری SLP هستند ، تعداد بازیکنان در حال افزایش است و سرمایه گذاران و گیمرها شروع به خرید SLP کردند.

SLP (Smooth Love Potion) برای تولید مثل و پرورش اکسی ها استفاده می شود. هرچه اکسی شما نژادهای بیشتری درگذشته بوجود آورده باشد، SLP بیشتری برای تولید مثل و پرورش مورد نیاز است.

axie

در سال ۲۰۱۸ ، ارزان ترین Axie تنها ۲ دلار قیمت داشت ، و گرانترین و نادرترین آنها کمی بیشتر از ۱۰۰ دلار. ولی اگر امروز به بازار Axie Infinity نگاهی بیندازید ، ارزان ترین اکسی بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ دلار قیمت دارد که آنقدر ها هم قدرتمند نیستند و شما نمیتوانید با آنها به جنگ هر تیم دیگری بروید.

در این بین کسانی که در ابتدای این پروژه پول خود را در Axie Infinity سرمایه گذاری کردند ، با نگه داشتن SLP و AXS ثروت زیادی را به دست آوردند و اکسی هایی که در ابتدای پروژه خریدند اکنون ارزش بسیار زیادی پیدا کرده است. حتی یک سری از این اکسی های اولیه با قیمت های نجومی و غیر منطقی معامله می شوند.

با تمام این توضیحات مشخص است که هم اکنون برای این که کسی بخواهد این بازی را تازه شروع کند نیاز به پول زیادی دارد (همانطور که گفته شد حداقل حدود ۱۰۰۰ دلار).

خوب برای رفع این مشکل و کنار زدن مشکل خرید اکسی برای بازیکنان تازه وارد، بازیکنان قدیمی که اکسی های قوی و گران قیمتی دارند و حتی سرمایه گذاران و سازمان ها که در این مدت سود خوبی از بازی بدست آورده اند، اکسی های خود را بصورت اجاره ای یا قرضی به بازکنان جدید می دهند (اصطلاحا به این روش بورسیه می گویند) تا کسانی که هزینه خرید اکسی را ندارند با بازی کردن، SLP بدست بیاورند و توسط قراردادی مشخص (معمولا این قراردادها ۵۰/۵۰ می باشد) دوطرف از این شرایط سود ببرند. به این ترتیب ، مردم کشورفیلیپین و مردم دیگر کشورهای در حال توسعه بدون نیاز به هزینه ای از طریق Axie Infinity امرار معاش می کنند.

axie

با راحت تر شدن بازی کردن اکسی و سیستم “بورسیه” یا “Scholarship” بوجود آمده در این پلتفورم واضح است که بازیکنان در سراسر جهان در تلاش هستند تا راهی برای درآمد اضافی پیدا کنند ، و این همان چیزی است که بازی های بلاکچین ارائه می دهد.

Axie Infinity همچنان در حال رشد است و تبدیل به یک متاورس بزرگ خواهد شد. جامعه هر روز مزایای اقتصادی “بازی برای کسب درآمد” را کشف می کند. هر چند فقط این بازی نیست و در مدت کوتاهی انبوهی از بازی های مختلف با سبک های متفاوت بوجود آمده اند که به بازیکنان اجازه می دهند با بازی کردن درآمد کسب کنند.

در پایان این مقاله ، از خود بپرسید Axie Infinity چیست؟ بازی یا راهی برای رهایی از فقر!؟

منبع
egamers.io
لینک کوتاه
https://arznews.net /?p=4480

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

شما باید وارد شده برای ارسال نظر.