۱۶ / ۰۳ / ۱۴۰۲
Asia/Tehran 17:53

نگاهی کلی به وضعیت بازار ۱۴۰۰/۰۶/۲۹

03:00۰

سقوط بیت کوین تا ۴۴۵۰۰ هزار دلار

همانطور که دیروز گزارش شد، روزهای آخر هفته نوسانات قیمت تا حد زیادی کاهش یافت و با وجود کاهش حجم معاملات، بیت کوین در سطح ۴۸۰۰۰ دلار و بالاتر از آن باقی ماند. روز شنبه، این ارز حتی ۴۹۰۰۰ دلار را به چالش کشید اما این تلاش نتیجه ای نداشت.

با این حال، وضعیت از آن زمان به بعد در جهت منفی تغییر کرده است. بیت کوین از اواخر روز یکشنبه شروع به سقوط کرد و ابتدا تا حدود ۴۷۰۰۰ دلار کاهش یافت و مدتی در همین سطح ایستاد. ولی خرس ها دست از تلاش برنداشتند و همچنان این ارز دیجیتال را به سمت پایین سوق دادند. در نتیجه، BTC به زیر ۴۶۰۰۰ دلار و سپس زیر ۴۵۰۰۰ دلار کاهش یافت. در نتیجه این حرکت، پایین ترین سطح قیمت روزانه در حدود ۴۴۴۰۰ دلار تشکیل شد.

از دست رفتن بیش از ۴۰۰۰ دلار از ارزش بیت کوین در کمتر از ۲۴ ساعت ، زیان های قابل توجهی برای معامله گران اهرمی در پی داشت. داده های Bybt نشان می دهد که حجم پوزیشن های لیکوئید شده در این بازه زمانی از مرز ۸۰۰ میلیون دلار فراتر رفته است.

شایان ذکر است که امروز بیشتر بازارهای مالی دچار آسیب شده اند و سهام اتحادیه اروپا و معاملات آتی ایالات متحده نیز ضررهایی را متحمل شده اند. طلا یکی از معدود دارایی هایی است که اخیراً ارزش آن افزایش یافته است.

آلتکوین ها عمیقاً قرمز پوش هستند

همانطور که معمولاً هنگام ریزش قیمت BTC شاهد هستیم، کوین های جایگزین سقوط بیشتری را تجربه کرده اند. اتریوم با ۱۰ درصد کاهش به ۳۱۰۰ دلار رسیده است. فراموش نشود که همین چند روز پیش، اتر (ETH) بالای ۳۶۰۰ دلار معامله می شد.

ریزش قیمت دو رقمی در سایر ارزهای بزرگ بازار مانند کاردانو، ریپل، سولانا، پولکادات، اوالانچ ، ترا و چین لینک مشهود است. بایننس کوین (۷-%)، دوج کوین (۹-%) و یونی سوآپ (۹-%) نیز امروز به رنگ قرمز دیده می شوند.

بازار29 - نگاهی کلی به وضعیت امروز بازار رمزارزها (29 شهریور)

گذشته از Celo، که ۱۵ درصد افزایش یافته است، اکثر آلتکوین های دارای ارزش بازار پایین و متوسط ​​هم بخش قابل توجهی از ارزش خود را از دست داده اند. از آن جمله می توان به Algorand (-16%), Hedera Hashgraph (-14%), THORChain (-14%), Waves (-13%), ICON (-13%), Arweave (-12%), IOTA (-12%), Quant (-12%) و EOS (-12%) اشاره کرد.

به این ترتیب، ارزش کل بازار ارزهای رمزنگاری شده بیش از ۱۵۰ میلیارد دلار در یک روز کاهش یافته و در حال حاضر زیر ۲ تریلیون دلار است.

منبع
cryptopotato
لینک کوتاه
https://arznews.net /?p=4846

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

شما باید وارد شده برای ارسال نظر.