۱۶ / ۰۳ / ۱۴۰۲
Asia/Tehran 18:02

دومین شرکت بزرگ املاک و مستغلات چین باعث سقوط بازار جهانی رمزارز شد

04:31۰

روزنامه نگار چینی کالین وو(Colin Wu) ، که همه چیز را در رابطه با بازار رمزارزها ، صرافی های رمزارز و غیره پوشش می دهد ، در توئیتر خود اعلام کرد که بازار سهام هنگ کنگ سقوط کرده است. به طور خاص ، شاخص هَنگ سِنگ در هنگ کنگ امروز تقریباً هفت درصد کاهش یافته و به کمترین سطح در ۵۲ هفته گذشته رسیده است.

سقوط بازار سهام هنگ کنگ

به گفته کالین وو ، ریزشی که بازار جهانی رمزارزها با آن روبرو شده است ، ناشی از کاهش ۱۰.۲۴ درصدی سقوط سهام گروه املاک اورگراند بوده است.

پیش از این اتفاق ، شاخص نیز ۱۷ درصد کاهش یافته بود. طبق لیست Fortune Global 500 در سال ۲۰۲۱ ، گروه املاک Evergrande از نظر فروش دومین توسعه دهنده بزرگ املاک در چین است. همچنین از نظر سود ۱۲۲مین گروه بزرگ جهان است.

سایر غول های املاک هنگ کنگ نیز با فروش گسترده سهام روبرو شده اند ، از جمله آنها می توان به شرکت Henderson Land Development اشاره کرد.

به گفته وو ، اورگراند تقریبا ۲ تریلیون دلار بدهی دارد. نگرانی های فزاینده در مورد بحران بدهی یکی از بزرگترین شرکت های املاک، طیف وسیعی از بازارها را تحت تاثیر قرار داده است-از سهام بانکی گرفته تا اوراق بهادار با بازدهی بالا و سهام شرکت بیمه Ping An.

همزمان با تاثیر اخبار چین بر رمزارزها ، ۳۱۲ میلیون دلار از پوزیشنهای بیت کوین لیکوئید شدند

همانطور که قبلاً توسط U.Today گزارش شده بود ، رمزارز اصلی تقریباً ۹ درصد کاهش یافته بود و از سقف ۴۸،۷۰۰ دلار در روز شنبه به ۴۴،۴۳۶ دلار در اوایل امروز رسید.

بازار بیت کوین شاهد حجم وسیعی از لیکوئید شدن به ارزش ۳۱۲ میلیون دلار در یک ساعت بود. تنها در صرافی Bybit تقریبا نیمی از پوزیشنهای بیت کوین – ۱۵۳ میلیون دلار – لیکوئید شد.

داده های صرافیهای رمزارز افزایش چند برابری عرضه BTC را نشان می دهد که اگر بیت کوین به زیر سطح پشتیبانی ۴۵۰۰۰ دلار کاهش یابد ، ممکن است منجر به فروش بیشتر شود. در زمان نگارش این مقاله ، ارز دیجیتال پیشرو با قیمت ۴۴،۹۰۰ دلار به ازای هر واحد مبادله می شود.

بازار آلت کوین نیز امروز پس از ضربه ای دردناک از اخبار مربوط به گروه املاک اورگراند ، در وضعیت نزولی قرار دارد.

السالوادور در افت قیمت، بیت کوین خریداری کرد

با این حال ، جامعه رمزارز به خرید در ریزشها ادامه می دهد. همانطور که U.Today در مورد آن صحبت کرد ، نجیب ابوکیله ، رئیس جمهور السالوادور در توییتی نوشت که دولت این کشور ۱۵۰ بیت کوین دیگر خریده است و در حال حاضر مجموعاً ۷۰۰ بیت کوین را در اختیار دارد.

در طول آخر هفته ، رئیس جمهور این موضوع که بیش از ۱.۱ میلیون نفر از ساکنان محلی کیف پول Chivo بیت کوین تولیدِ داخل را دانلود کرده بودند، به رخ کشید. هر یک از آنها برای انجام این کار ۳۰ دلار BTC دریافت کردند.

منبع
U.Today
لینک کوتاه
https://arznews.net /?p=4854

707 نوشته
ارز نیوز ، نگاهی متفاوت به دنیای ارزهای دیجیتال

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

شما باید وارد شده برای ارسال نظر.