۱۶ / ۰۳ / ۱۴۰۲
Asia/Tehran 16:17

بزرگترین بانک ونزوئلا پس از هک، ۵ روز دچار مشکل شد

04:00۰

هک شدن بانک ونزوئلا در حمله ی تروریستی

بانک ونزوئلا ، یکی از بزرگترین موسسات مالی در این کشور ، که به بیش از ۱۶ میلیون مشتری خدمات ارائه می دهد ، با یک قطعی مواجه است که پلت فرم آنلاین آن را به مدت ۵ روز بلااستفاده کرده است. مشتریان بانک از ۱۵ سپتامبر ، هنگامی که برخی از آنها نگرانی های خود را در رسانه های اجتماعی مطرح کردند ، از قطع شدن این خدمات شکایت کردند.

در آن زمان ، یکی از کارگران این بانک به رسانه های محلی گفت که این قطعی محصول چندین سازگاری است که برای پشتیبانی از طرح حذف صفرِ بولیوار دیجیتال در پلتفرم آنلاین بانک انجام شده است. این بانک بیانیه روابط عمومی خود را از طریق شبکه های اجتماعی منتشر کرد و اعلام کرد که در تلاش برای بازگرداندن خدمات در ۱۶ سپتامبر(۲۵شهریور) است.

با این حال ، این اتفاق نیفتاد. در ۱۷ سپتامبر(۲۶شهریور) ، این بانک بیانیه دیگری صادر کرد که نشان می داد این موسسه به منظور تلاش برای ادامه “حمله تروریستی” به سیستم مالی ملی، هک شده است. در این بیانیه همچنین به کاربران گفته شده است که اطلاعات مالی آنها محفوظ است و این بانک همچنان در تلاش برای بازگرداندن خدمات است. جزئیات بیشتری ارائه نشد.

۱۶ میلیون کاربر تحت تأثیر قرار گرفتند ؛ بازگردانی خدمات اعلام شد

پس از این اتفاق بیش از ۱۶ میلیون کاربر به مدت یک هفته بدون خدمات بانکی باقی ماندند. این بدان معناست که بسیاری از مردم نمی توانند کالاها و خدمات را خریداری کنند و هنوز منتظر هستند تا هزینه های روزمره خود را انجام دهند.

برخی از این کاربران از این موضوع شکایت کردند و اظهار کردند که این قطع خدمات باعث شده آنها نتوانند برای خانواده خود غذا و دارو بخرند. با این حال ، بانک ونزوئلا با صدور بیانیه ای اعلام کرد خدمات آنها به حالت اولیه برگردانده می شود. این بیانیه ادعا می کند که خدمات دوباره در ۲۰ سپتامبر(۲۹شهریور) در دسترس خواهد بود و این موسسه موفق به حفظ یکپارچگی داده ها شده است ، به این معنی که کاربران می توانند با همان اطلاعات به حساب های خود دسترسی پیدا کنند.

این یکی از طولانی ترین وقفه هایی است که هر بانکی در وقایع کشور با آن روبرو بوده است و اهمیت وجود یک سیستم مالی جایگزین مانند رمزارزها را تقویت می کند که به مقابله با این نوع رویدادها کمک می کند.

منبع
news.bitcoin.com
لینک کوتاه
https://arznews.net /?p=4980

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

شما باید وارد شده برای ارسال نظر.