۱۹ / ۰۳ / ۱۴۰۲
Asia/Tehran 22:25

بانک مرکزی اوکراین مقررات عادلانه بیت کوین را ترویج می کند

02:26۰

پس از تصویب قانون بزرگ رمزارزی در اوایل ماه سپتامبر(اواسط شهریور) توسط پارلمان اوکراین ، بانک مرکزی اوکراین برای حمایت از توسعه صنعت رمزارزها حرکت کرده است.

بانک ملی اوکراین (NBU) در ۱۳ سپتامبر(۲۲ شهریور) بیانیه ای رسمی در مورد اصول اساسی سیاست های پولی در سال آینده منتشر کرد و توجه ویژه ای به قانونگذاری رمزارزها داشت.

بانک مرکزی تاکید کرد که NBU اهمیت نوآوری های تکنولوژیکی مرتبط با دارایی های مجازی را به رسمیت می شناسد و “فرصت های امیدوار کننده زیادی” مانند بهبود دسترسی به خدمات مالی و افزایش رقابت در بازار پرداخت ها را می بیند.

طبق گزارش NBU ، رمزارزهایی مانند بیت کوین (BTC) به دلیل سطح پذیرش “نسبتاً محدود” فعلی و نوسان قیمت بالا ، تاثیری قابل توجه در سیاست پولی و ثبات مالی اوکراین تا کنون ندارند.

با این حال ، از آنجایی که بانک اطمینان دارد که رشد بیشتر پذیرش در نهایت بی ثباتی رمزارزها را ایجاد می کند ، NBU اقدامات خاصی را برای اطمینان از ثبات مالی انجام خواهد داد. به این ترتیب ، NBU برای نظارت بر خطرات استفاده سریع از رمزارزها ، به ویژه تمرکز بر استیبل کوین های خصوصی ، نوعی رمزارز که به دارایی زیربنایی مانند ارز فیات یا فلز گرانبها وابسته است ، “توجه مناسبی” خواهد کرد.

به گفته این بانک ، رمزارزها در نهایت خطر احتمالی جایگزینی پول ملی و ظهور گردش پول موازی خارج از کنترل NBU را ایجاد می کنند. خطرات دیگر شامل خروج سرمایه خارجی ، نگرانی از پولشویی و همچنین “جابجایی بانکداری سنتی” در کل است.

به منظور به حداقل رساندن این خطرات ، NBU تلاش می کند تا اطمینان حاصل کند که hryvnia اوکراین تنها پول قانونی در اوکراین است ، این مقام گفت ، بانک مرکزی همچنان متعهد به ترویج رمزارزها در همان زمان است ، با بیان این که:

بانک ملی تلاش خواهد کرد تا سیستمی را ایجاد کند که مقررات دولتی شفاف و قابل درک را ایجاد کند و توسعه گردش عادلانه و کارآمد دارایی های مجازی را ارتقا دهد.

NBU همچنین خاطرنشان کرد که مطالعه بر اساس تجربیات بین المللی در زمینه توسعه ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) را ادامه خواهد داد. همانطور که قبلاً گزارش شده بود ، ولادیمیر زلنسکی(Volodymyr Zelenskyy) ، رئیس جمهور اوکراین ، قانونی را امضا کرد که به طور رسمی NBU قادر به صدور CBDC در ژوئیه ۲۰۲۱ (تیر ۱۴۰۰)است.

این اخبار پس از تصویب پیش نویس لایحه در مورد دارایی های مجازی در ۸ سپتامبر(۱۷ شهریور) در مجوز اوکراین منتشر می شود که به رمزارزهایی مانند بیت کوین اعتبار قانونی می دهد. به گفته برخی از مقامات دولتی ، با وجود به رسمیت نشناختن بیت کوین به عنوان پول قانونی ، این قانون همچنان پرداخت های مبتنی بر رمزارز را از طریق تبدیل دارایی های رمزارزی به فیات مجاز می کند.

 

 

منبع
cointelegraph
لینک کوتاه
https://arznews.net /?p=5013

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

شما باید وارد شده برای ارسال نظر.