۱۲ / ۰۳ / ۱۴۰۲
Asia/Tehran 12:38

شاخص ترس و طمع نشان می دهد که قیمت بیت کوین کمتر از ارزش آن است

01:52۰

داده های اخیر شاخص ترس و طمع نشان می دهند که بازار رمزارزها با پایین ترین نمره ۳ ماه گذشته یعنی ۲۷ از ۱۰۰، دوره ای از ترس سرمایه گذاران را تجربه می کند.

با استفاده از ارز دیجیتال پیشرو یعنی بیت کوین به عنوان نماینده بازارها، ابزار تجزیه و تحلیل تکنیکال، معامله گران رمزارزی در سراسر جهان را از احساسات و سوگیری های فعلی بازار مطلع می کند.

سپس می توان از این داده ها – مطابق با سایر استراتژی های تحلیلی – برای تعیین پتانسیل افزایش یا اصلاح آینده و در نهایت اینکه آیا سطح قیمت ها فرصتی برای خرید یا فروش در بازار هستند یا خیر، استفاده کرد.

اعداد کم نسبت به ۱۰۰ نشان دهنده تغییر به سمت ترس شدید بازار است و بیت کوین ممکن است کمتر از ارزش خود قیمت گذاری شود، در حالی که اعداد بزرگتر نشان دهنده حرص و طمع شدید بازار است و می توان قیمت ها را بیش از ارزش واقعی آنها نشان داد، که پیش بینی کننده کاهش قیمت ها در آینده است.

پس از کاهش ۱۰/۴ درصدی بیت کوین به قیمت ۴۳،۳۱۳ دلار در این هفته، این شاخص نمره ۲۷ را نشان داد. آخرین باری که این عدد را در این سطح یا زیر آن ثبت کرده بود تقریبا ۳ ماه پیش بود.

این شاخص در ۲۱ ژوئیه (۳۰ تیر) با نمره ۱۰، پایین ترین سطح ۱ سال گذشته را ثبت کرد و پس از آن، تشکیل یک رالی طولانی توانست این عدد را به بالاترین سطح ۵ ماه گذشته خود یعنی  ۷۹ در اواخر آگوست و اوایل سپتامبر (اوایل تا اواسط شهریور) برساند.

کاربر ردیت با نام u/_DEDSEC_ از شعار رایج تجاری در شایعه بخر، در اخبار بفروش اقتباس کرده و اظهار داشت که معامله گران باید در ترس بخرند و در طمع بفروشند.

 

 

 

منبع
cointelegraph
لینک کوتاه
https://arznews.net /?p=5022

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

شما باید وارد شده برای ارسال نظر.