۱۹ / ۰۳ / ۱۴۰۲
Asia/Tehran 23:13

تحلیل بیت کوین ۱۴۰۰/۰۷/۰۱

02:00۰

قیمت بیت کوین بالاتر از سطح ۴۲۰۰۰ دلار با تقاضای خوبی روبرو شد. به این ترتیب، BTC توانست یک مبنای حمایتی قوی در این منطقه تشکیل داده و روند افزایشی قابل توجهی را بالاتر از سطح ۴۲۵۰۰ دلار آغاز کند.

در نمودار ساعتی جفت ارز BTC/USD، بالای یک خط روند نزولی اصلی با مقاومتی نزدیک به ۴۲۵۰۰ دلار شاهد شکست قیمت بودیم. این جفت ارز از سطوح مقاومت ۴۳۰۰۰ و ۴۳۵۰۰ دلار گذشت و حتی سطح ۴۴۰۰۰ دلار را تست کرد.

با این حال، گاوها هنوز برای حفظ قدرت خود بالای تراز ۴۴۰۰۰ دلار تلاش می کنند. بیت کوین هنوز حدود ۴۴۰۰۰ دلار و زیر میانگین متحرک ساده ساعتی ۱۰۰ معامله می شود. اولین مقاومت در روند صعودی این ارز، نزدیک به سطح ۴۴۲۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته قرار دارد.

شکست قاطعانه قیمت بالاتر از سطوح ۴۴۰۰۰ دلار و ۴۴۲۰۰ دلار می تواند یک صعود قدرتمند را به دنبال داشته باشد. مقاومت اصلی بعدی در این وضعیت، نزدیک منطقه ۴۵،۰۰۰ دلاری می باشد و در صورت عبور از این سطح، قیمت می تواند تا مرز مقاومت ۴۷۰۰۰ دلاری افزایش یابد.

از طرف دیگر، اگر بیت کوین نتواند منطقه مقاومت ۴۴۰۰۰ دلاری را پشت سر بگذارد، می تواند یک سقوط تازه را تجربه کند. اولین حمایت در این روند نزولی نزدیک به سطح ۴۳۰۰۰ دلار خواهد بود.

حمایت اصلی بعدی نزدیک منطقه ۴۲۰۰۰ دلار می باشد. گفتنی است که سطح فیبوناچی اصلاحی ۵۰% حرکت صعودی اخیر  کف نوسانی ۳۹۵۷۹ دلار به سقف قیمت در ۴۴۰۲۴ دلار نیز نزدیک منطقه ۴۲۰۰۰ دلار واقع است. شکست نزولی زیر تراز ۴۲۰۰۰ دلار می تواند سقوط قیمت حتی تا سطح ۴۰۰۰۰ دلار را در آینده نزدیک در پی داشته باشد.

اندیکاتورهای تکنیکال

MACD ساعتی برای جفت ارز BTC/USD کم کم در منطقه صعودی شتاب می گیرد.

RSI ساعتی برای جفت ارز BTC/USD اکنون بالای سطح ۵۰ است.

حمایت اصلی:  ۴۳۰۰۰ و ۴۲۰۰۰ دلار

مقاومت اصلی: ۴۴۲۰۰ و ۴۵۰۰۰ دلار

 

 

منبع
newsbtc
لینک کوتاه
https://arznews.net /?p=5123

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

شما باید وارد شده برای ارسال نظر.