۱۹ / ۰۳ / ۱۴۰۲
Asia/Tehran 23:16
sport

توکن های NFT ورزشی در این هفته ۹۳۰ میلیون دلار فروش داشته اند

03:00۰

پروژه های کلکسیون های ورزشی توکنیزه شده تقریباً یک میلیارد دلار در مدت یک هفته به دست آورده اند.

در ۲۲ سپتامبر، Dapper Labs، شرکت بلاکچین Flow و کلکسیون های NBA TopShot، مبلغ ۲۵۰ میلیون دلار در سرمایه مالی که توسط صندوق سرمایه گذاری متمرکز هدایت می شود ، درآمد داشته اند.

همانطور که روز چهارشنبه توسط کوین تلگراف گزارش شد ، Sorare نیز، توسعه دهنده کارت های بازی فوتبال NFT مستقر در فرانسه ، ۶۸۰ میلیون دلار به عنوان کمک مالی سری B به رهبری Softbank ،غول فناوری ژاپن، جمع آوری کرده و در مرحله تامین مالی ، ارزش شرکت به ۴.۳ میلیارد دلار افزایش یافته است.

مجموع بودجه دو شرکت ۹۳۰ میلیون دلار است که پیشرفت قابل توجهی را در بخش نمادهای ورزشی نشان می دهد.

 

Dapper Labs

Dapper Labs، با سرمایه ۲۵۰ میلیون دلاری خود توانسته بودجه این شرکت را در سال ۲۰۲۱ تأمین کند. همچنین این شرکت اعلام کرد که پروژه های بیشتری در راه است. به گفته Dapper Labs ، این سرمایه برای تأمین بودجه پروژه های NFT دارای مجوز بیشتر در ورزش ، موسیقی و سرگرمی ، همراه با افزایش پلتفرم NBA Top Shot مورد استفاده قرار می گیرد. در اوایل ماه جاری اخباری مبنی بر همکاری گوگل با Dapper برای پشتیبانی از توسعه محصول NFT و وب ۳.۰ در بلاکچین منتشر شد.

Dapper’s NBA Top Shot از زمان باز شدن در اکتبر سال گذشته موفقیت چشمگیری داشته است ، داده های CryptoSlam نشان می دهد که NFT ها بیش از ۷۱۶ میلیون دلار فروش در بازارهای ثانویه داشته اند.

با این حال ، به نظر می رسد که تبلیغات برای این پروژه در چند ماه گذشته سرد شده است و فروش ثانویه از ماه آوریل در یک ماه ۵۰ میلیون دلار کاهش یافته است.بر اساس برآوردهای CryptSlam ، ارزشمندترین ها، Top Shot NFT هایی هستند که لبرون جیمز را نشان می دهند.

 

Sorare

از طرفی دیگر سرمایه فوق العاده ۶۸۰ میلیون دلاری Sorare نشان دهنده افزایش محبوبیت این پلتفرم در سال ۲۰۲۱ است. Sorare برنامه های بلندپروازانه ای را برای جدیدترین منابع مالی پیش رو ارائه کرده است.

در حوزه فوتبال ، هدف این شرکت همکاری با ۲۰ لیگ برتر حرفه ای فوتبال در سراسر جهان ، همراه با ۵۰ اتحادیه بین المللی برتر فوتبال برای تیم های مردان و زنان است.

پلتفرم Sorare با ۱۷۷ تیم از مجموع ۳۶ لیگ داخلی و بین المللی مجوز صدور دارد. این شرکت در اوایل ماه جاری با امضای قراردادی با لالیگای اسپانیا برای انتشار توکن برای همه بازیکنان ۲۰ تیم لیگ ، به نقطه عطفی دست یافته است.

این بودجه همچنین برای تقویت کمپین های بازاریابی ، استخدام اعضای اصلی پرسنل ، افتتاح اولین دفتر مستقر در ایالات متحده و توسعه مدل کلکسیون NFT خود در سایر کدهای ورزشی استفاده می شود. پلتفرم Sorare در آوریل ۲۰۱۹ راه اندازی شد.

فروش در ماه مارس با ۱۵.۳۴ میلیون دلار به اوج خود رسید و در سه ماه پس از آن کاهش یافت. با این حال فروش های ثانویه در ماه های جولای و آگوست به ترتیب با ۸.۸ میلیون دلار و ۱۴.۸ میلیون دلار روند صعودی داشته است. در حالی که هشت روز دیگر تا پایان سپتامبر باقی مانده، NFT های این بازی ۱۰.۵ میلیون دلار فروش داشته اند که نشان می دهد این رقم برای دومین ماه متوالی ممکن است از ۱۴ میلیون دلار فراتر رود.

منبع
cointelegraph.com
لینک کوتاه
https://arznews.net /?p=5137

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

شما باید وارد شده برای ارسال نظر.