۱۶ / ۰۳ / ۱۴۰۲
Asia/Tehran 23:06

مدیر بانک مرکزی چین می گوید ، پذیرش رمزارزها یک چالش بزرگ است

02:00۰

یکی از مدیران بانک مرکزی چین هشدار داد که پذیرش سریع رمزارزهایی مانند بیت کوین یک چالش بزرگ برای سیستم مالی سنتی است.

ون شینشیانگ(Wen Xinxiang) ، مدیر بخش پرداخت و تسویه حساب در بانک چین (PBoC) ، نگرانی خود را از افزایش محبوبیت رمزارزها و استیبل کوین های با پشتوانه فیات اعلام کرده است.

ون با اشاره به ارزش بازار بیت کوین که در حال حاضر از ۸۰۰ میلیارد و کل ارزش بازار استیبل کوین از ۱۲۰ میلیارد دلار فراتر رفته است ،خطرات عمده مربوط به بازار رمزارزها را در مجمع پرداخت و تسویه حساب در ۲۴ سپتامبر(۲ مهر)عنوان کرد.

به گفته این مقام ، یکی از چالش های اصلی رمزارزها این است که این صنعت قادر است جدا از سیستم پرداخت سنتی که توسط بانک های تجاری و موسسات پرداخت پشتیبانی می شود ، فعالیت کند. گزارش شده است که رمزارزها همچنین برای خدمات پرداخت توسط بانک ها مشکل ایجاد می کنند و قدرت سازمان های تسویه را تضعیف می کند.

ون همچنین استدلال کرد که گمنامی ادعا شده رمزارزها، آن را به ابزار جذابی برای تسهیل معاملات غیرقانونی مانند پولشویی تبدیل کرده و خواستار اقدامات بیشتر برای رقابت سیستم مالی سنتی با ارزهای دیجیتال شده است:

چالش ارزهای مجازی بسیار بزرگ است. هنگامی که سیستم مالی سنتی به رقابت در صنعت مالی از سوی شرکت های بزرگ فناوری پاسخ می دهد ، می تواند برای افزایش تلاش های ضد انحصاری و تقویت حریم شخصی و حفاظت از اطلاعات به روش های سنتی مانند قانون و نظارت متکی باشد.

اظهارات ون همچنین موضع ضد رمزارزی دولت چین را تأیید می کند ، زیرا چین همچنان معاملات و استخراج رمزارزها را در سال جاری سرکوب می کند و مقامات محلی چندین مزارع استخراج را تعطیل کرده و معاملات رمزارزها را متوقف می کنند.

معاون فرماندار PBoC ، فن ییفی(Fan Yifei) ، قبلاً در مورد استیبل کوین ها در ماه جولای(تیر) ابراز نگرانی کرد و اظهار داشت که سرعت توسعه سیستم پرداخت خصوصی بسیار نگران کننده است. با وجود شک و تردید دولت چین در مورد استیبل کوین ها ، برخی عوامل در حال آزمایش استیبل کوین های غیر متمرکز هستند که به ارز دیجیتال بانک مرکزی چین ، یوان دیجیتال وابسته است.

 

 

منبع
cointelegraph
لینک کوتاه
https://arznews.net /?p=5204

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

شما باید وارد شده برای ارسال نظر.