۱۲ / ۰۳ / ۱۴۰۲
Asia/Tehran 13:22

آیا تصمیمات اخیر چین می تواند آغازگر اقداماتی مشابه در آمریکا باشد؟

02:17۰

نظرسنجی سه ماهه سوم وویجر دیجیتال (Voyager Digital) در خصوص احساسات حاکم بر بازار نشان داد که ۹۶ درصد از سرمایه گذاران به آینده روشن ارزهای دیجیتال اطمینان دارند. پیش از این، در سه ماهه دوم ۲۰۲۱، این نظرسنجی ۸۱ درصد اطمینان سرمایه گذاران را ثبت کرده بود.

در مورد بیت کوین، از هر ۱۰ سرمایه گذار، دیدگاه ۸ نفر درباره سه ماه آینده این ارز صعودی است. این عمدتاً به این خاطر است که انتظار می رود بیت کوین تا پایان سال با قیمتی بالای ۵۶۰۰۰ دلار معامله شود. علاوه بر این، ۴۰ درصد از پاسخ دهندگان حتی قیمت ۷۱۰۰۰ دلار را تا پایان سه ماهه چهارم سال برای BTC پیش بینی می کنند. اگر شما نیز قصد دارید بیت کوین بیشتری جمع کنید، جزء ۸۹ درصد سرمایه گذارانی هستید که قصد دارند دارایی خود را در سه ماه آینده افزایش دهند.

در گزارش چشم انداز ماه سپتامبر (شهریور و مهر) بلومبرگ، قبلاً ذکر شده بود که بیت کوین “بدون مقاومتی جدی” در مسیر رسیدن به ۱۰۰۰۰۰ دلار قرار گرفته است. مایک مک گلون (Mike McGlone) به تازگی در توییتی اظهار کرده است که دستیابی به این سطح در سال ۲۰۲۱ امکان پذیر است.

پس از آخرین اقدامات سرکوب کننده نظارتی چین در مورد ارزهای رمزنگاری شده، شاخص ترس و طمع در بازار تا عدد ۲۸ کاهش یافت که نشان دهنده فشار کوتاه مدت ناشی از ترس است. در نتیجه، مایکل نووگراتز (Michael Novogratz)، مدیرعامل Galaxy Investment، اظهار داشت که زمان آن رسیده است که بیت کوین و اتریوم تحکیم شوند.

بر اساس تحلیل انجام شده توسط CryptoQuant، تصمیم قانونی اخیر منجر به فروش شدید ناشی از ترس، تردید و عدم اطمینان و کاهش بیش از ۸ درصدی قیمت BTC شد. در نتیجه، این فشار فروش ناشی از ترس باعث افزایش ذخایر ارزی استیبل کوین در سراسر صرافی ها شد. برخی از کارشناسان این صنعت بر این باورند که این فقط می تواند آغاز یک فصل تحکیم تازه باشد. به عقیده ران اینسانا (Ron Insana)، مفسر ارزهای رمزنگاری، تصمیمات اخیر چین می تواند پیش زمینه ای برای برداشتن گام هایی مشابه توسط ایالات متحده باشد.

تحت فشار قرار گرفتن اقتصادهای بزرگ می تواند منجر به وخامت احساسات حاکم در این بخش از بازار شود. اگر کشورهای بیشتری تصمیم بگیرند فعالیت های تجاری یا سرمایه گذاری در صنعت رمزنگاری را محدود کنند، BTC و سایر ارزهای دیجیتال بسته به شدت محدودیت ها می توانند در میان مدت تحت تاثیر قرار بگیرند. با این حال، باید توجه داشت که واکنش اخیر چین اتفاقی تازه یا غیرقابل پیش بینی نبود و بازار تاحدودی منتظر چنین حرکتی از سوی این کشور بود.

 

 

منبع
ambcrypto
لینک کوتاه
https://arznews.net /?p=5336

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

شما باید وارد شده برای ارسال نظر.