۱۶ / ۰۳ / ۱۴۰۲
Asia/Tehran 18:18

نگاهی کلی به وضعیت بازار ۱۴۰۰/۰۷/۰۴

02:001۰

سقوط بیت کوین به زیر ۴۱ هزار دلار

به جرات می توان گفت که بیت کوین طی چند روز گذشته اوقات خوشی را سپری نکرده است. این دارایی تا روز جمعه عملکرد خوبی داشت، ولی از آن زمان، ممنوعیت های تازه ابلاغ شده توسط دولت چین آن را به سمت پایین سوق داد. بیت کوین در عرض چند دقیقه از بالای ۴۵۰۰۰ دلار به زیر ۴۱۰۰۰ دلار سقوط کرد.

روز شنبه BTC توانست با اندکی بهبود، ارزش خود را به بالای ۴۳۰۰۰ دلار برساند. هرچند، این تلاش دوام زیادی نداشت زیرا تقریباً بلافاصله به زیر این سطح بازگشت.

تقریباً یک روز کامل، بیت کوین با قیمت ۴۲۰۰۰ دلار معامله شد تا این که خرس ها یک بار دیگر کنترل اوضاع را به دست گرفتند. این بار، ارز رمزنگاری شده اول بازار تا مرز ۴۰۸۰۰ دلار کاهش یافت. در حال حاضر، این ارز تاحدودی اصلاح شده و چند صد دلار بهبود یافته است اما هنوز در حدود ۱.۳ درصد کاهش در تایم فریم روزانه را نشان می دهد.

سرمایه بازار بیت کوین دوباره به زیر ۸۰۰ میلیارد دلار کاهش یافته اما چیرگی آن بر آلتکوین ها به ۴۳ درصد نزدیک شده است.

دریای خون در بازار آلتکوین ها

در طول این چند روز، کوین های جایگزین وضعیتی به مراتب بدتر از رهبر خود را تجربه کردند. اتریوم از دیروز ۳ درصد دیگر از ارزش خود را از دست داده و پایین تر از ۲۸۰۰ دلار قرار گرفته است. کاردانو، تنها آلتکوین سبز رنگ دیروز ، امروز با ۵ درصد کاهش به ۲.۱۷ دلار رسید.

ریپل و دوج کوین ضررهای مشابهی را متحمل شده اند. بایننس کوین، سولانا ، پولکادات، اوالانچ و ترا در یک روز ریزش بیشتری را شاهد بوده اند به طوری که قیمت BNB  به ۳۲۵ دلار ، SOL  به ۱۲۶ دلار، DOT  به حدود ۲۷ دلار، AVAX به ۶۳ دلار و LUNA  به مرز ۳۴ دلار رسیده اند.

به غیر از Celer Network، که بار دیگر جهشی دو رقمی را تجربه کرده است، اکثر آلتکوین های دارای ارزش بازار کم تا متوسط امروز به رنگ قرمز ظاهر شده اند. از این گروه می توان به نمونه هایی مثل Huobi Token (-16%), Filecoin (-12%), Celo (-11%), Fantom (-11%), THORchain (-10%) و Arweave (-10%) اشاره کرد.

ارزش بازار ارزهای رمزنگاری شده نیز تقریباً ۱۰۰ میلیارد دلار در یک روز و ۲۰۰ میلیارد دلار از روز جمعه کاهش یافته و اکنون به ۱.۸ تریلیون دلار رسیده است.

 

 

 

منبع
cryptopotato
لینک کوتاه
https://arznews.net /?p=5341

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

شما باید وارد شده برای ارسال نظر.