۱۲ / ۰۳ / ۱۴۰۲
Asia/Tehran 12:57

تحلیل بیت کوین ۱۴۰۰/۰۷/۰۵

01:08۰

قیمت بیت کوین طی چند جلسه معاملاتی زیر سطح ۴۳۰۰۰ دلار باقی ماند. پس از آن، قیمت تا زیر ۴۱۰۰۰ دلار کاهش یافت، اما گاوها از منطقه ۴۰۷۵۰ دلار دفاع کردند. دو بار تلاش آنها برای عبور از سطح ۴۰۷۵۰ دلار سرانجام به شکست خرس ها منتهی شد.

در نتیجه این تغییر، قیمت روند افزایشی تازه ای را آغاز کرد و یک الگوی کف دوقلو را نزدیک سطح ۴۰۷۵۰ دلار تشکیل داد. در حال حاضر قیمت در حال افزایش است و سطوح مقاومت ۴۲۰۰۰ دلار و ۴۲۸۰۰ دلار را پشت سر گذاشته است. در نمودار ساعتی جفت ارز BTC/USD نیز بالاتر از یک خط روند نزولی متصل با مقاومتی نزدیک به ۴۲۴۰۰ دلار شکست قیمت دیده شد.

بیت کوین سطح فیبوناچی اصلاحی ۵۰٪ حرکت نزولی ۴۵۱۵۳ دلار به ۴۰۷۵۰ دلار را پشت سر گذاشت و در حال حاضر با قیمتی بالاتر از ۴۳۰۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ساعتی ۱۰۰ معامله می شود.

در روند صعودی، یک مقاومت فوری نزدیک تراز ۴۴۸۰۰ دلار پیش روی بیت کوین قرار می گیرد. اولین مقاومت اصلی نیز نزدیک به سطح ۴۵۰۰۰ دلار است.

بسته شدن قیمت بالاتر از سطح ۴۴۸۰۰ دلار و ۴۵۰۰۰ دلار می تواند آغاز کننده یک روند افزایشی مستمر باشد. مقاومت اصلی بعدی نزدیک منطقه ۴۵۵۰۰ دلار واقع است که بالاتر از آن قیمت می تواند به مقاومت ۴۶۲۰۰ دلار برسد.

اگر بیت کوین نتواند منطقه مقاومت ۴۵۰۰۰ دلاری را پشت سر بگذارد، احتمالاً یک روند اصلاح نزولی تازه را آغاز می کند. اولین حمایت در این روند نزولی نزدیک سطح ۴۳۶۰۰ دلار می باشد.

اولین حمایت اصلی نزدیک منطقه ۴۳۲۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ساعتی ۱۰۰ قرار دارد. هرگونه کاهش بیشتر می تواند قیمت را در آینده نزدیک به منطقه حمایتی ۴۲۰۰۰ دلار برساند.

اندیکاتورهای تکنیکال

MACD ساعتی برای جفت ارز BTC/USD کم کم در منطقه صعودی شتاب می گیرد.

RSI ساعتی برای جفت ارز BTC/USD اکنون بالای سطح ۵۰ است.

حمایت اصلی:  ۴۴۶۰۰ و ۴۳۲۰۰ دلار

مقاومت اصلی: ۴۴۸۰۰ ، ۴۵۰۰۰ و ۴۵۵۰۰ دلار

 

 

منبع
newsbtc
لینک کوتاه
https://arznews.net /?p=5379

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

شما باید وارد شده برای ارسال نظر.