۱۶ / ۰۳ / ۱۴۰۲
Asia/Tehran 18:11

نگاهی کلی به وضعیت بازار ۱۴۰۰/۰۷/۰۵

02:26۰

افزایش ۳ هزار دلاری بیت کوین در عرض چند ساعت

بر خلاف تعطیلات آخر هفته گذشته، روزهای پایانی این هفته برای BTC کسل کننده نبود. این ارز در حالی روز جمعه را به پایان رساند که در پی ترس، عدم اطمینان و تردید ایجاد شده توسط دولت چین، حدود ۴۰۰۰ هزار دلار از ارزش خود را از دست داده بود.

بیت کوین روز شنبه را با هدف جبران بخشی از زیان های وارد شده طی کرد، اما گاوها آن را به ۴۳۰۰۰ دلار رساندند. با این حال، روز یکشنبه بار دیگر با افزایش نوسانات این ارز آغاز شد.

در این روز، بیت کوین چند هزار دلار کاهش یافت و برای دومین بار طی دو روز به زیر ۴۱۰۰۰ دلار رسید. هرچند، هنگامی که خرس ها برای هدایت قیمت به سمت تراز ۴۰ هزار دلار آماده می شدند، وضعیت تغییر کرد. در عرض چند دقیقه، قیمت بیت کوین تقریباً ۳۰۰۰ دلار افزایش یافت و به ۴۴۰۰۰ دلار رسید. طی چند ساعت بعدی، این دارایی برای مدت کوتاهی از مرز ۴۴۰۰۰ دلار هم گذشت. در حال حاضر نیز با اندکی اصلاح درست زیر این سطح قرار دارد.

ارزش بازار بیت کوین به بیش از ۸۰۰ میلیارد دلار رسیده است ، در حالی که چیرگی آن بر آلتکوین ها تا حدود ۴۲ درصد کاهش یافته است.

جهش توکن های دیفای

اکثر آلتکوین های دارای ارزش بازار زیاد، اواخر هفته گذشته عملکرد BTC را تقلید کرده اند. اتریوم دیروز بار دیگر با افت شدید به زیر ۲۸۰۰ دلار رسید، اما افزایش ۱۱ درصدی آن را به حدود ۳۱۰۰ دلار بازگرداند.

بایننس کوین (۸%)، ریپل (۶%)، سولانا (۹%)، پولکادات (۷%)، دوج کوین (۴.۵%)، اوالانچ (۸.۵%) و لونا (۶%) امروز کاملاً به رنگ سبز دیده می شوند. جالب اینکه، کاردانو علی رغم مشارکت های متعدد جدیدی که پس از برگزاری اجلاس این پروژه در روزهای آخر هفته صورت گرفت، تنها ۲.۵ درصد در تایم فریم روزانه رشد کرده است.

در این میان، توکن های مرتبط با فضای امور مالی غیرمتمرکز (دیفای) بیشترین افزایش قیمت را تجربه کرده اند. برای مثال، یونی سوآپ با افزایش ۳۴ درصدی در یک روز در این مسیر پیشگام است. در نتیجه این تغییر، UNI به ۲۵ دلار نزدیک شده است.

PancakeSwap (14%), Aave (16%), The Graph (14%), Compound (17%) و SushiSwap (30%) نیز پس از آن قرار دارند. این اتفاق را می توان به آخرین اقدامات سرکوب کننده چین نسبت داد، زیرا گزارش ها نشان می دهد که مردم محلی از زمان افزایش ممنوعیت های معاملات ارزهای رمزنگاری شده، بار دیگر به محصولات دیفای روی آورده اند.

در نهایت ، سرمایه بازار ارزهای رمزنگاری شده از پایین ترین سطح دیروز بیش از ۱۵۰ میلیارد دلار افزایش یافته است ، اما هنوز زیر ۲ تریلیون دلار قرار دارد.

 

 

 

منبع
cryptopotato
لینک کوتاه
https://arznews.net /?p=5410

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

شما باید وارد شده برای ارسال نظر.